Blogy zastupitelů

Texty uvedené v rubrice Blogy zastupitelů nejsou redakčními články, stanoviskem Magistrátu města Liberec ani vedení města Liberec.
Za jednotlivé příspěvky nesou zodpovědnost jejich autoři a uvedené názory jsou výhradně jejich osobním postojem.

 

Tibor Batthyány 19.11.2017 - Tibor Batthyány

Advent na náměstí dříve a dnes. Jdeme správnou cestou

Pohled na vánoční náměstí je rok od roku jiný. Za mě mohu upřímně říci, že krásnější. S kolegy pracujeme na tom, aby adventní čas v Liberci přinesl každý rok něco dalšího, nového, atraktivního. Musím uznat, že to není práce jednoduchá. Jsem rád, že se podařilo do spolupráce zapojit městskou společnost Elset. A tak dnes vánoční náměstí před radnicí vypadá jako náměstí velkého a prosperujícího města.
 
Ivan Langr 18.11.2017 - Ivan Langr

Týdeník Ivana Langra/ 20. 11. - 26. 11. 2017

Pracovní program náměstka primátora Ivana Langra na aktuální týden.
 
Ivan Langr 18.11.2017 - Ivan Langr

Sociální bydlení jako projev obce pečující

Pomáháme zabydlovat lidi v bytové nouzi.
 
Dana Lysáková 16.11.2017 - Dana Lysáková

Kvete nejen Liberec, ale kvetou i splašené priority

Čím se chlubí Liberec? Jsou priority aktuálních potřeb Liberečanů shodné s tím, co předkládá „koalice nekoalice“ Změny a exANO? Z názorů však vyplývá, že se mýlí, myslí-li si, že o nich soudí Liberečané tak, jak by sama chtěla.
 
Jiří Šolc 15.11.2017 - Jiří Šolc

Někdy až pořádný fičák donutí něco dělat…

Jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré. Naše město zasáhl na sklonku října silný vítr a nadělal spousty škod. Jednou ze škod byla poničená fasáda naší úřední budovy zvané Uran, budovy, kterou dostalo město od státu pro potřeby státní správy a která je v tak ostudném stavu, že to ani není možné. Konečně snad současné vedení města přistoupí k rekonstrukci, která je plánovaná již řadu let.
 
František Gábor 14.11.2017 - František Gábor

Kam Liberci ujely tramvaje

Doprava na sídliště Rochlice vypadá už roky stejně – při ranní a odpolední špičce se zdejších patnáct tisíc obyvatel snaží narvat do autobusů, kterých je většinou o trochu méně, než by bylo třeba. Se sídlištěm Broumovská je to úplně stejné.
 
Martina Rosenbergová 13.11.2017 - Martina Rosenbergová

Jak dál s hrází Veseckého rybníka?

Jsou materiály, které se na jednání zastupitelstva neustále vrací jako pověstní dobří holubi. Odmítnuté a nepodpořené odletí, aby vám na příštím jednání zase přistály na stole. Takovým nechtěným holubem mezi materiály, které zastupitelé v tomto roce projednávali v květnu, červnu i říjnu, je snaha o výkup hráze Veseckého rybníka. A jelikož čekáme, že tento materiál „přiletí“ znovu i v listopadu, rádi bychom se s vámi poradili.
 
Tomáš Kysela 13.11.2017 - Tomáš Kysela

Dílenská akademie – výuková fabrika pro všechny

Městský areál LVT se v posledních letech dostává do popředí zájmu občanů i návštěvníků Liberce díky zajímavé expozici Technického muzea. Místo v okolí historických budov však nežije jen minulostí. S nevšedním nápadem jak muzeum přirozeně doplnit aktivitami pro děti i dospělé přišla paní Šárka Prachařová ze vzdělávací a poradenské společnosti AABYSS. Dílenská akademie v prostorách LVT by měla sloužit jako trenažér výrobní dílny s ukázkami výrobních procesů, prostě taková malá fabrika.
 
Tibor Batthyány 12.11.2017 - Tibor Batthyány

Veřejný zájem versus politická zodpovědnost

Územní plánování je provázeno prosazováním zájmů. Tak se propisuje složitost současného světa a prosazování zájmů nelze bez základní vzájemné dohody. Při uspořádání a využívání území, tedy procesu, který území utváří, dochází ke střetům. Střetům mezi zájmy soukromými, střetů zájmů soukromých se zájmy veřejnými i ke střetu zájmů veřejných navzájem.
 
Marie Pavlová 12.11.2017 - Marie Pavlová

Takzvané Viladomy Dreams – Masarykova: Nové informace

Záměrně píši takzvané, neboť to, co je na Masarykově třídě rozestavěno, s viladomy nemá nic společného.
 
Předchozí
1
...