02.09.2014
Jan Vrabec

Senioři z DPS Krejčího si pochvalují zastřešení obou zastávek MHD

Několika požadavky, které by jim vylepšily život v domě s pečovatelskou službou, zahrnuli senioři z DPS Krejčího v úterý 2. září primátorku Martinu Rosenbergovou a jejího náměstka Kamila Jana Svobodu. Současně si pochvalovali, že město vyšlo vstříc jejich prosbě a zastřešilo letos v létě obě zastávky MHD Krejčího, a oni již při čekání na autobus nemoknou.

Na společném setkání s několika desítkami klientů DPS na oplátku primátorka poděkovala seniorům za to, že za ní přišli s požadavkem na vybudování přístřešků na obou zastávkách právě oni. „My, politici, někdy trpíme provozní slepotou. Proto jsme rádi za podobné podněty od našich občanů,“ zdůraznila primátorka.

Náměstek pro oblast školství a kultury Kamil Jan Svoboda doplnil, že s primátorkou přišli za seniory z DPS Krejčího právě proto, aby se od nich dozvěděli, jaké další věci je trápí a v čem by jim město mohlo pomoci. „Právě tím, že o věcech mluvíme, je můžeme zlepšovat,“ řekl.

Senioři si postěžovali vedení města například na to, že vandalové již stačili jednu z tabulí nové zastávky MHD rozbít. Rovněž poprosili o další nádobu na tříděný odpad. Bývalý běžec na lyžích, účastník olympiády v Innsbrucku 1964, Bořivoj Dvorský, žádal vedení města o větší podporu sportu, ale především bývalých reprezentantů a významných sportovců z regionu. Dnes 87letý olympionik žije v DPS Krejčího, kde je podle jeho slov velmi spokojený.

„Byl jsem jedním z lidí, kteří v roce 1956 zakládali Duklu Liberec. Založili jsme i nadaci na podporu bývalých sportovců regionu,“ podotkl Bořivoj Dvorský, který současně jedním dechem nešetřil komplimenty na adresu primátorky města. „Zažil jsem 12 primátorů Liberce. Současnou primátorku sleduji. Oceňuji, jak velký rozsah práce zvládá, a ten její půvab, to taky dělá svoje,“ dodal.

Primátorka prozradila, že o možnosti pomoci bývalým sportovcům Liberecka již vedení města uvažovalo a že se jí do budoucnosti zcela nezříká.

Text: Zuzana Minstrová, foto 1-12 Jan Vrabec, 13-16 DPS