Zprávy z města

18.08.2017

Svobodné historické bádání udrží politiky na uzdě

Vztahem mezi panujícím totalitním systémem a náladami a chováním obyvatelstva se zabývá tradiční letní seminář z cyklu Česko-slovenské vztahy, který letos již po 27. pořádá ve dnech 16. - 18. srpna katedra historie Technické univerzity v Liberci.
 
16.08.2017

Parlament mladých otevřel park VOČA

Studenti z Parlamentu mladých Liberec při Domu dětí a mládeže Větrník v úterý 15. srpna zúročili své čtyřleté snažení a happeningem VOČA ŽIJE! neformálně otevřeli volnočasový park v Komenského ulici. Dlouhodobě nevyužitý a zanedbaný městský pozemek se pod jejich rukama proměnil ve funkční prostor, který zejména mladí lidé využijí k setkávání, posezení a relaxaci. Projekt Parlamentu mladých podpořilo především statutární město Liberec a program SmartUp v rámci Nadace O2.
 
16.08.2017

Pivní festival nabídne osvědčené pivovary i speciály

Pivaři se v Liberci dočkají svého svátku. Patřit jim bude první zářijová sobota, kdy se na náměstí Dr. E. Beneše před radnicí uskuteční první ročník Libereckého pivního festivalu.
 
15.08.2017

Obnova lesního koupaliště zahájena

Oprava koupaliště byla zahájena v červenci a je již v plné realizaci. Podněty od veřejnosti z projednání budou zapracovány do další fáze projektu - oprava okolí koupaliště (předpokládaná realizace 2018).
 
11.08.2017

Auta ve Zvolenské vystřídaly děti na koloběžkách

Dočasně uzavřená Zvolenská ulice podél harcovské přehrady láká Liberečany ke sportu i odpočinku. Město připravilo na celý srpen sérii akcí pod názvem Léto na přehradě.
 
10.08.2017

Legionáři rozpoutají ve Vesci válečnou bitvu

Připomenout bílá místa historie a zároveň nabídnout divákům kvalitní zážitek. To si klade za cíl chystaná rekonstrukce válečné bitvy ve Vesci.
 
09.08.2017

Do Liberce dorazily čtyři desítky flašinetářů

Léto na náměstí dospělo k dalšímu ze svých vrcholů. Ve středu 9. srpna se na náměstí před radnicí sešly čtyři desítky flašinetářů z Česka, Slovenska, Německa, Polska, Rakouska, Slovinska, Švýcarska a Francie. Všichni v dobových kostýmech a s nablýskanými hracími skříňkami, z nichž té nejstarší je úctyhodných 120 let. V centru města tak opět zavládla atmosféra dob dávno minulých.
 
08.08.2017

Libereckou arénu rozzáří nová zářivková světla

Libereckou Home Credit Arenu nově osvěcuje 180 zářivkových světel. Rozdíl v osvětlení poznají nejen sportovci, ale především diváci v ochozech a dokonce i u televizních obrazovek. Výměna byla nezbytná, protože původní světla z roku 2005 již nesplňovala požadovanou svítivost.
 
08.08.2017

Filmaři opět v Liberci. Natáčejí sci-fi seriál 12 opic

V Severočeském muzeu v Liberci započaly v tomto týdnu přípravy na natáčení 4. série kanadského sci-fi seriálu 12 opic. Seriál vzniká na motivy filmové předlohy stejnojmenného snímku ve spolupráci společnosti Stillking Films, spol. s. r. o. a amerického studia NBC.
 
08.08.2017

Liberec již poosmé přivítá festival flašinetářů

I letos se v rámci Léta na náměstí sjedou do Liberce flašinetáři z Česka, Polska, Francie, Německa, Švýcarska a dalších zemí, kde nadšenci holdují kdysi tak populárním hracím skříňkám. Osmý ročník mezinárodního festivalu Liberecký flašinetář odstartuje ve středu 9. srpna přehlídkou flašinetářů před libereckou náměstí a na různých místech potrvá až do pátku 11. srpna.
 
Předchozí
1
...