Zprávy z města

25.03.2017

Město podpoří LIRU 900 tisíci korunami

Stejně jako v loňském roce navrhnul rezort školství a sociálních věcí poskytnout mimořádnou dotaci neziskové organizaci LIRA, z. ú.
 
24.03.2017

Město zefektivní řízení svých finančních zdrojů

Město chce zefektivnit řízení svých finančních zdrojů. Radní proto schválili realizaci projektu Zefektivnění strategického plánování a rozvoj MA21. „Pro efektivnější řízení finančních zdrojů města je třeba propojit strategické plánování s projektovým řízením a dlouhodobou investiční politikou města. Tyto oblasti by měly tvořit jeden logicky a finančně provázaný celek,“ komentoval náměstek primátora pro ekonomiku, strategický rozvoj a dotace Jan Korytář.
 
24.03.2017

Beruška na čas přesídlí do Věkovy ulice i jinam

Budova bývalé mateřské školy v ulici Věkova v Ruprechticích je v majetku města a je neobývaná od konce roku 2012. V současné době město chystá projekt na přestavbu objektu na azylový dům pro ženy a rodiny s dětmi, ještě předtím ale vila poslouží jako provizorní mateřská škola.
 
24.03.2017

Město se pustí do oprav výtluků po zimě

Letošní dlouhá a tuhá zima se podepsala na libereckých silnicích. Nejnutnější spíše provizorní opravy největších výtluků město v těchto dnech provádí a rozsáhlou opravu už připravuje. Začne se v dubnu.
 
23.03.2017

Farmářské trhy v Kostelní ulici začnou v dubnu

Na seznam lokalit, kde se mohou konat farmářské trhy, přibude Kostelní ulice. Rada města schválila přiřazení této lokality na Seznam tržišť a tržních míst nařízení č. 1/2013, kterým se vydává tržní řád.
 
23.03.2017

Radnice jde příkladem. Úředníci budou více třídit odpad

Město Liberec pokračuje v podpoře separace odpadů a nádoby na tříděný odpad umístí také do všech budov magistrátu.
 
22.03.2017

Kytičkový den v Centru zdravotní a sociální péče Liberec p. o.

S příchodem jara se v dětském zařízení v Holečkově ulici, které je od 1. září minulého roku součástí Centra zdravotní a sociální péče Liberec p. o. konal Kytičkový den.
 
22.03.2017

V Liberci vzniká unikátní systém sídelní zeleně

Liberec je krásné město sevřené mezi Jizerskými horami a Ještědským hřebenem. Člověk by si řekl, že musí mít zeleně dostatek, ale je tomu skutečně tak?
 
21.03.2017

Euroregion Tour s rekordním počtem vystavovatelů

Na šedesát vystavovatelů prezentovalo své turistické destinace na jediném severočeském veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour 2017 v Jablonci nad Nisou. Jak tradiční spolupořadatel nechyběl Liberec, který lákal návštěvníky například na Liberecký jarmark a představil také nové logo.
 
20.03.2017

Radnice na hodinu zhasne. Upozorní na ochranu klimatu

Statutární město Liberec se i letos připojí k celosvětové kampani Hodina Země. Podpoří ji tím, že v sobotu 25. března zhasne od 20.30 do 21.30 hodin nasvícení budovy historické radnice.
 
Předchozí
1
...