Zprávy z města

24.05.2018

Happening uměleckých škol rozezněl náměstí u radnice

Liberec se ve čtvrtek připojil k celostátnímu happeningu ZUŠ Open. Počtem účinkujících i velikostí publika lze považovat ZUŠ Open za největší kulturní akci v České republice.
 
24.05.2018

Na ZŠ Dobiášova odstartoval populární DOBI Cup

Žáci a učitelé z celkem 14 libereckých základních škol se účastní tradiční dvoudenní vědomostní soutěže DOBI Cup 2018, která ve čtvrtek 24. května odstartovala v areálu Základní školy Dobiášova. O slavnostní zahájení se postaral náměstek primátora pro školství, sociální věci a kulturu Ivan Langr.
 
23.05.2018

Den s Městskou policií otevře sezonu dopravního hřiště

Městská policie Liberec srdečně zve veřejnost na tradiční Den s Městskou policií, který se koná v sobotu 26. května od 10 do 14 hodin a který slavnostně zahájí letošní sezonu na Dětském dopravním hřišti. Tradiční akce se koná pod záštitou primátora Tibora Batthyányho.
 
22.05.2018

Veřejné projednání nového územního plánu Liberec

Odbor hlavního architekta jako pořizovatel nového územního plánu Liberec bude od druhé půli května a během června představovat nový návrh územního plánu Liberec.
 
22.05.2018

Liberec a Žitava společně lákají na dovolenou s motorkou

Partnerská města Liberec a Žitava společně připravují průvodce pro motorkáře. Jeho cílem je oslovit cestující motocyklisty a prezentovat jim příhraničí jako ideální destinaci na dovolenou s motorkou.
 
21.05.2018

Liberec hostí unikátní workshop Travel Trade Day

Agentura CzechTourism společně s Libereckým krajem a za podpory Liberce hostí ve dnech 21. a 22. května 81 cestovních kanceláří a touroperátorů z 19 zemí celého světa. Během dvoudenního programu incomingového workshopu Travel Trade Day, určeného pro české podnikatele, zástupce krajů, regionů a institucí činných v cestovním ruchu, proběhne více než 1000 individuálních jednání.
 
21.05.2018

Muzejní noc přilákala stovky lidí

Oblíbená akce Muzejní noc proběhla v pátek na několika místech v Liberci, ve Vratislavicích nad Nisou a Jablonci nad Nisou. Největší svátek galerií a muzeí si nenechal ujít náměstek primátora pro školství, sociální věci a kulturu Ivan Langr.
 
21.05.2018

Severáček oslavil 60 let na scéně

Liberecký Severáček oslavil o víkendu výročí 60 let od svého založení. Dětský pěvecký sbor v sobotu vystoupil na slavnostním koncertu v Divadle F. X. Šaldy a v neděli proběhlo oficiální otevření parku Jiřiny a Milana Uherkových.
 
21.05.2018

Nejlepší šermíři z republiky se utkali v Liberci

O víkendu to ve velké tělocvičně harcovské Technické univerzity bylo doslova na kordy.
Liberec totiž hostil nejlepší šermíře a šermířky z republiky, aby se tady utkali v celorepublikovém klání. Finále Mistrovství České republiky ve sportovním šermu pořádal oddíl ŠERM Liberec.
 
18.05.2018

Začala unikátní výstava bratří Charlemontů

Umělecká díla trojice bratrů Charlemontových, malíře a kreslíře Eduarda, malíře Huga a sochaře Theodora, představuje výstava Fenomén Charlemont, která je od 17. května k vidění v Oblastní galerii Liberec – Lázně.
 
Předchozí
1
...