Zprávy z města

16.03.2018

Primátor se setkal se starosty malých obcí

Lépe se vzájemně poznat, a také vylepšit služby, které za malé obce vykonává krajské město Liberec, obec s rozšířenou působností. Takový byl cíl tradičního každoročního setkání primátora Liberce Tibora Batthyányho se starosty okolních obcí.
 
15.03.2018

Beseda o školství se nesla v duchu spádovosti

V pořadí již sedmou veřejnou besedu na téma libereckého školství inicioval náměstek primátora pro školství, sociální věci a kulturu Ivan Langr. Debata se vůbec poprvé přesunula mimo prostory radnice, což se ukázalo jako dobrá volba, protože do Fryčova knihkupectví a antikvariátu v Pražské ulici dorazilo bezmála padesát posluchačů z řad ředitelů, učitelů, rodičů i libereckých zastupitelů.
 
15.03.2018

Kontakt zve na výlet na stezku v korunách stromů

Komunitní středisko Kontakt Liberec pořádá výlet na stezku v korunách stromů v Krkonoších.
 
14.03.2018

Růžena Čiháková z Liberce oslavila jubilejních 100 let

Liberec má další stoletou občanku. Úctyhodného jubilea se dožila paní Růžena Čiháková, která se shodou okolností narodila 13. března, tedy ve stejný den, kdy každoročně slaví svátek. Oslavenkyni přišel poblahopřát i náměstek primátora pro školství, sociální věci a kulturu Ivan Langr.
 
14.03.2018

Učme děti jazyk našich sousedů již od školky, zní z Liberce a Žitavy

Zatím jen 15 mateřských škol z 280 v Libereckém kraji nabízí výuku němčiny. O to, aby se jejich počet zvýšil, usiluje projekt Jazyky sousedů v Euroregionu Nisa, v jehož rámci se ve středu 14. března uskutečnila německo-česko-polská konference v Žitavě.
 
12.03.2018

75. výročí bitvy u Sokolova

Liberečtí záložáci si připomněli 75. výročí bitvy u Sokolova. Dne 10. března 2018 si Svaz vojáků v záloze ČR důstojným způsobem připomenul 75. výročí bitvy u Sokolova uspořádáním otevřeného celorepublikového přeboru ve střelbě z velkorážové pistole.
 
08.03.2018

Město bude mít od června vlastní výstavní galerii

Městská galerie bude v domě na náměstí Dr. Edvarda Beneše. Smlouvu o rezervaci pronájmu prostor v domě s číslem popisným 2/10 schválili radní na svém úterním zasedání.
 
08.03.2018

Žáci na ZŠ Husova se budou od 1. třídy učit dvojjazyčně

ZŠ Husova, která je školou s rozšířenou výukou jazyků, zahájí v prvním ročníku školního roku 2018/2019 bilingvní vzdělávání v německém jazyce. Rozhodli o tom liberečtí radní. Půjde o samostatnou třídu, v rámci které bude němčina využívána i v nejazykových předmětech – matematice, prvouce, přírodovědě, hudební výchově, výtvarné výchově, pracovních činnostech a tělocviku. S bilingvním vzděláváním se počítá v rozmezí 1. – 5. ročníku.
 
08.03.2018

Dům humanity: sociální služby pod jednou střechou

Město Liberec podpoří zřízení Multifunkčního sociálního centra - Dům humanity Liberec, ve kterém bude organizace Most k naději poskytovat komplex protidrogových a dalších sociálních služeb včetně domu na půl cesty.
 
07.03.2018

Orlando Bloom si odskočil z natáčení, aby se podepsal do kroniky Liberce

Liberec se stal z kraje roku opět cílem filmařů z Hollywoodu. To dává tušit, že přízeň štábů si město pod Ještědem udrží i letos.
 
Předchozí
1
...