12.09.2014
Jan Vrabec

Senioři si při Loučení s létem zazpívali společně s dětmi z mateřské školy

Hudební vystoupení předškoláků z MŠ Klíček zpestřilo seniorům v DPS Burianova ve čtvrtek 11. září Loučení s létem. Poslední letošní grilování si užijí v následujících dnech také další klienti domů s pečovatelskou službou, na Borovém vrchu, kde se akce koná v pátek 12. září, a na Krejčího, kde proběhne 18. září.

Děti z MŠ Klíček, sboru Poupata, sklidily u klientů DPS Burianova velký úspěch, když strhly seniory ke společnému zpívání. Malí předškoláci také předvedli, jaké tanečky se v mateřské škole už naučili. A odměnou jim byl dlouhý potlesk přibližně padesátky návštěvníků.
V programu Loučení s létem ovšem nemohlo chybět ani grilování, a zlatým hřebem odpoledne pak byla tombola. Každý z klientů si vytáhl ze symbolického stříbrného klobouku nějakou drobnost, například pletený košík, keramickou figurku, obrázek nebo i láhev vína.

„Jsem rád, že jsem v krátké době zase mezi vámi. Někdy to loučení bývá uplakané, což se naplnilo právě v dnešním odpoledni,“ pozdravil návštěvníky akce, která se kvůli dešti musela konat pod střechou, náměstek primátorky pro oblast školství a kultury Kamil Jan Svoboda.

Akci připravilo vedení Centra zdravotní a sociální péče i pro klienty pobytových služeb. Jak vysvětlila ředitelka CZaSP Lenka Škodová, má Loučení s létem jediný cíl – seniory pobavit, zpestřit jim pobyt v domech s pečovatelskou službou. „Grilujeme už potřetí, ale Loučení s létem děláme poprvé. Děti z mateřské školy, které na naše akce zveme, jsou takovým symbolickým pojítkem mezi nejstarší a nejmladší generací,“ řekla ředitelka. „Naši klienti vítají každou akci, kterou pro ně vymyslíme,“ dodala.

Text: Zuzana Minstrová, foto: Jan Vrabec

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.