27.02.2013
Jan Král

Poslanec Horáček navštívil libereckou radnici

O problémech nejen na půdě poslanecké sněmovny, ale i v městech a obcích libereckého regionu diskutovali primátorka Liberce Martina Rosenbergová s poslancem Parlamentu České republiky Václavem Horáčkem.

Poslance přivítala primátorka na pracovním setkání na liberecké radnici v pondělí 25. února 2013. Václav Horáček se v současné době věnuje především připravované koncepci „reformy veřejné správy“, především pak připravovanému zákonu o státních úřednících.

„Není běžné, že se poslanci zajímají i o jednotlivá města a obce ve svých krajích, o to více si jeho návštěvy a nabídnuté pomoci vážím. Pracoval jako starosta 16 let a přesně ví, s jakými problémy se obce aktuálně potýkají, co je trápí. Mile mne překvapily jeho názory na možnost znovu přehodnocení systému přidělování příspěvku na péči. Pokud bude vůle, je možné parametry jeho poskytování změnit, což je velmi dobrá zpráva pro seniory, zdravotně postižené a jejich rodiče,“ uvedla ke schůzce primátorka Martina Rosenbergová.

Diskuse mezi poslancem a libereckou primátorkou se zaměřila také na nový zákon o úřednících nebo na, v současné době velmi aktuální téma, novelu zákona o obcích. Primátorka poslance informovala o některých výhradách, které k oběma legislativním normám má, a které jsou v rozporu s reálnými potřebami měst a obcí. „Těším se na další možnou spolupráci s panem poslancem Horáčkem,“ uzavřela po setkání Martina Rosenbergová.

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.