04.12.2013
Jan Král

Úspěšný stolní tenista Jiří Suchánek přivezl na radnici ukázat Český pohár

Úspěšný handicapovaný sportovec, který se zaskvěl i při loňské Paralympiádě v Londýně, se na radnici setkal s primátorkou Martinou Rosenbergovou. /FOTOGALERIE/

Milé předvánoční setkání se ve středu 4. prosince uskutečnilo v kanceláři primátorky Martiny Rosenbergové. Na její pozvání přijel na radnici úspěšný paralympionik z Londýna a letošní vítěz Otto Bock Českého poháru ve stolním tenisu handicapovaných Jiří Suchánek.

Primátorka známému libereckému sportovci pogratulovala ke všem nedávným úspěchům, korunovaným říjnovým stříbrem na Mistrovství Evropy v Itálii. "Když jsem vyhrál čtvrfinálový zápas 3:1 a minimálně bronz jsem měl jistý, hrnuly se mi slzy do očí,“ radoval se Jiří Suchánek, který závodí za Sportovní klub stolního tenisu Liberec.

A aby toho nebylo málo, o několik týdnů později triumfoval také v Otto Bock Českém poháru, kde se dokonce radoval z celkového vítězství. "Pro rok 2014 tak budu nasazován jako jednička," konstatoval sportovec, který s sebou prestižní pohár přivezl na radnici (viz foto v galerii).

Jiří Suchánek, který pracuje pro libereckou nemocnici, se s handicapem nenarodil. Jeho život se zásadně změnil až 19.září 1999, kdy jako sedmnáctiletý při zbytečné autonehodě utrpěl poranění krční páteře a dočasně měl ochrnuté všechny čtyři končetiny. Po dlouhé rehabilitaci se v roce 2005, už na invalidním vozíku, začal věnovat stolnímu tenisu, a to s takovou vervou, že se postupně vypracoval na jednoho z nejlepších hráčů v Evropě a stal se vzorem pro podobně postižené lidi, kterým názorně ukazuje, jak se dá život na invalidním vozíku zvládnout.

Handicapované sportovce pravidelně podporuje i statutární město Liberec.

Více o Jiřím Suchánkovi na www.jirisuchanek.cz

Text a foto: Jan Vrabec

Nastavení cookies