03.10.2012
Jan Král

Primátorka poděkovala paralympionikům za reprezentaci Liberce v Londýně

S účastníky nedávných Letních paralympijských her v Londýně se setkali dnes na liberecké radnici představitelé Statutárního města Liberce v čele s primátorkou Martinou Rosenbergovou.

Libereckým stolním tenistům, Jiřímu Suchánkovi a René Taušovi, poděkovala primátorka za vzornou reprezentaci našeho města. „Velice si cením Vašeho úspěchu, za který nominaci a účast na paralympiádě považuji. Jste pro nás obrovským příkladem, že můžeme dosáhnout všeho, čeho chceme, jen k tomu potřebujeme dostatek vůle,“ řekla paralympionikům primátorka Martina Rosenbergová.

Oba vozíčkáři hrají za Sportovní klub stolního tenisu Liberec. Pro Jiřího Suchánka byla účast v Londýně premiérou na paralympiádě. Má však za sebou již několik úspěšných utkání na mistrovstvích Evropy a světa. Jeho kolega René Tauš se může pochlubit zlatou medailí ze soutěže družstev z letní paralympiády 2004 v Athénách.

Účast na letošních hrách berou oba jako velkou zkušenost. Příjemně je překvapila vstřícnost dobrovolníků, ale i zájem diváků v Londýně, kteří dokázali zaplnit velké haly. „Byl jsem se podívat ve městě a spontánně nás oslovovali lidé na ulici, hned se s námi chtěli fotit a zajímali se o to, jakému sportu se věnujeme,“ prozradil Jiří Suchánek. „S jinými turnaji, kterých se účastníme, se paralympiáda vůbec nedá srovnávat. Každému sportovci bych přál, aby to zažil také,“ doplnil Tauš.

Text a foto: Jan Král

Nastavení cookies