01.04.2021
Jan Král

Radnice se zahalí do modré barvy, město tak podpoří Světový den autismu

Na druhý dubnový den připadá Světový den porozumění autismu. Povědomí o tomto postižení není velké a tak lidé, kterých se problematika dotýká, každoročně připravují program, jež by měl informovanost zlepšit.

V tento den se lidé na celém světě zapojují do osvětové kampaně „Light it up blue“, česky „Rozsviťme se modře“. K podpoře se připojí také město Liberec a v pátek 2. dubna modře nasvítí historickou radnici.

A proč právě modrá barva? Modrá je totiž barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže. Do osvěty se na den autismu může zapojit každý. Stačí, když doma či v kanceláři rozsvítí modrou žárovku, do modré se oblékne nebo si na oblečení připne modrou stužku. Informaci o této iniciativě mohou lidé třeba také umístit na své webové stránky, blogy, atp.

Autismus je nemoc, která se projevuje hned v raném dětství a touto nemocí trpí v České republice na 200 tisíc lidí. V posledních letech je na tuto nemoc kladen velký důraz, a proto i mnoho organizací po celém světě pořádá kampaně, například s cílem integrovat autistické děti do běžných škol. Světový den autismu má nejen přiblížit svět očima autistických dětí, ale také pomoci s prevencí a včasnou diagnostikou poruchy. Do osvěty se v tento den zapojují lidé po celém světě od roku 2007.

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.