27.11.2014
Jan Vrabec

Liberec povede v dalším období jako primátor Tibor Batthyány

Noví liberečtí zastupitelé si po složení zastupitelského slibu nejprve odsouhlasili, že město bude v dalším období řídit primátor se čtyřmi náměstky, a že rada města bude mít devět členů.

Na místo primátora zastupitelé navrhli tři kandidáty, Tibora Batthyányho (ANO 2011), Michala Hrona (Starostové pro Liberecký kraj) a Zuzanu Kocumovou (Změna pro Liberec). Zuzana Kocumová svou kandidaturu, která vzešla od Jaroslava Zámečníka (SLK), s díky odmítla. V tajné volbě si pak 22 z přítomných 38 zastupitelů zvolilo jako primátora Tibora Batthyányho.

Statutárním náměstkem primátora, náměstkem pro ekonomiku, strategický rozvoj a dotace se stal Jan Korytář (Změna pro Liberec), kterému dalo svůj hlas 21 zastupitelů. Jeho protikandidáta Jiřího Šolce volilo 16 z přítomných zastupitelů. Za náměstka pro technickou správu majetku města Liberce byl zvolen Tomáš Kysela (ANO 2011), který získal v tajné volbě 27 hlasů.

Náměstkyní pro územní plánování, veřejnou zeleň a životní prostředí byla 24 hlasy zvolena Karolína Hrbková (Změna pro Liberec), která neměla protikandidáta. Náměstkem primátora pro školství, kulturu, sociální věci a cestovní ruch se stal Ivan Langr (Změna pro Liberec), jemuž dalo hlas 29 zastupitelů. Ani na pozici tohoto náměstka nebyl zastupiteli navržen jiný kandidát.

Poté přišla na řadu volba zbytku rady, tedy neuvolněných radních. Těmi byli zvoleni za Změnu pro Liberec Zuzana Kocumová (24 hlasů) a Josef Šedlbauer (22 hlasů) a za hnutí ANO 2011 Filip Galnor (23 hlasů) a Martin Čulík (24 hlasů).

Text: Zuzana Minstrová, foto: Jan Král

 

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.