04.09.2014

Děti z mateřské školy Rosnička si od září užívají zbrusu nové herní prvky

Celou plejádu nových herních prvků, jako houpačky, skluzavky, domečky či malou lezeckou stěnu, si nyní mohou užívat děti z Mateřské školy Rosnička. V krátkém časovém rozmezí jde už o druhou libereckou školku, která se díky městu pyšní zahradou plnou moderních a především bezpečných atrakcí pro děti.

„Do obou školek dodala nové herní prvky společnost LUNA progress s.r.o., která ve výběrovém řízení na dodávku a montáž předložila jasně nejnižší cenovou nabídku 505.208 Kč bez DPH. Ta byla o bezmála dvě stě tisíc korun nižší než předpokládaná cena veřejná zakázky a o sto tisíc korun nižší než druhá nejlevnější podaná nabídka,“ připomněl náměstek primátorky pro ekonomiku Jiří Šolc, který se ve čtvrtek 4. září do obnoveného areálu školky přišel osobně podívat a spolu s ředitelkou Alicí Langerovou přestřihnutím pásky slavnostně uvedl hřiště do provozu.

Děti si nové herní prvky poprvé vyzkoušely už den předtím a podle ředitelky Alice Langerové jsou z nich naprosto nadšené. „Těšily se na ně už v době, kdy nám je tu instalovali. Je to úžasná věc, která se samozřejmě líbí i rodičům. Opravdu musíme moc poděkovat městu, které nám herní prvky zajistilo, protože víme, že to nebyla malá investice. Spolupráce s magistrátem obecně funguje perfektně, čehož si velmi vážíme,“ konstatovala ředitelka s tím, že původní herní prvky byly ještě z kovu a staré desítky let, tudíž v již nevyhovujícím stavu.

„Jsem velmi rád, že jsme díky dobrému hospodaření mohli vybavit další školky tolik potřebnými herními prvky. Dětem přeji mnoho radosti při skotačení na pěkných a především bezpečných atrakcích a nám dospělým pak potěšení z jejich smíchu,“ uzavřel náměstek primátorky Jiří Šolc s tím, že v letošním roce chce město stihnout ještě modernizaci herních prvků v areálu mateřské školy v Machníně.

Text a foto: Jan Vrabec

Nastavení cookies