04.09.2014

Sběr dat k letošní e-aukci elektřiny a zemního plynu vrcholí, zbývají už jen dva týdny

Už jen dva týdny mají zájemci nejen z řad Liberečanů čas na to, aby se zapojili do letošní e-aukce elektrické energie a zemního plynu, kterou pořádá statutární město Liberec ve spolupráci se společností A-Tender, s.r.o.

Středa 17. září je posledním dnem, kdy bude v kanceláři č. 3 v přízemí historické radnice probíhat sběr dat k elektronické aukci. Pro občany, kteří se o e-aukci dozvěděli se zpožděním, nebo stále váhají, zda se zapojit, připravilo město ve středu 3. září druhou veřejnou debatu o tomto fenoménu posledních let.

V zasedací místnosti zastupitelstva byl občanům k dispozici stejně jako minule náměstek primátorky pro ekonomiku Jiří Šolc a jednatel společnost A-Tender, s.r.o. Radek Drmota, který mj. informoval o dosavadním průběhu sběru dat a uzavírání smluv. "Doposud máme přihlášených cca 200 odběrných míst," konstatoval.

Podle náměstka primátorky pro ekonomiku Jiřího Šolce je patrné, že stejně jako při loňské e-aukci nechalo mnoho zájemců své přihlášení až na poslední dny. "Zatím se ale fronty netvoří a další sběr dat není ničím narušen," uvedl náměstek s tím, že v posledních dnech jej velmi potěšila zpětná vazba od občanů, kteří se účastnili loňské e-aukce. "Na letním vyúčtování jim vyšla hezká čísla," poznamenal Jiří Šolc.

Možnost ušetřit na nákladech za silovou elektřinu a plyn prostřednictvím e–aukce nabídlo statutární město Liberec občanům poté, co si úspory za energie v řádech milionů korun samo vyzkoušelo sdruženým elektronickým nákupem na komoditní burze jak pro budovy magistrátu, tak i pro jeho příspěvkové organizace. Výhodou této formy nákupu je, že se soutěží vždy jeden velký balík, nikoliv každá domácnost zvlášť. A čím větší balík energie je nabídnut potenciálním dodavatelům, tím více jsou ochotni snížit cenu za jednotku.

Na sběrném místě společnosti A-Tender, s.r.o., které bude ještě zmiňované dva týdny fungovat v budě radnice, se občané dočkají nejen veškerých požadovaných informací, ale i pomoci s vyřízením související agendy a výpovědi u stávajícího dodavatele komodity. Vše podstatné se zájemci mohou dozvědět i elektronickou cestou, konkrétně na webu www.setrime-lidem.cz či na telefonních číslech 702 055 175 a 281 866 510.

Samotná e-aukce proběhne v Liberci 24. září a pro občany bude k vidění v přímém přenosu na tradičním místě v zasedací místnosti zastupitelstva v budově radnice. E-aukce plynu odstartuje ve 14 hodin a e-aukce elektřiny pak od 16 hodin. Zájemci tak budou moct on-line sledovat, jak jednotliví dodavatelé snižují cenu komodity a nakonec se dozví vítěze, který bude mít právo uzavřít s nimi smlouvy.

„Každé snížení ceny je závazné a dodavatelé z něj nemohou odstoupit. Nakonec zůstane ve hře ten skutečně nejlevnější, který bude vázán dopředu stanovenými podmínkami,“ uzavřel Jiří Šolc s tím, že výsledky e-aukce budou všem zúčastněným občanům sděleny e-mailem či telefonicky.

Text: Jan Vrabec

Nastavení cookies