Čtvrťáci z Barvířské překvapili primátorku svou bezprostředností a záplavou dotazů

„Teď už si děti mnohem snáz představí, jak vypadá nejvyšší představitel města a že nejde o žádného virtuálního člověka,“ řekla při návštěvě radnice třídní učitelka Miloslava Plachá a poukázala na to, že tato zkušenost se žákům určitě bude hodit. „Ve Vlastivědě zrovna máme jako průřezové téma demokracii, a právě proto mě napadlo zařídit pro třídu návštěvu u paní primátorky,“ vysvětlila Miloslava Plachá.

Toho, že se s primátorkou setkaly osobně, děti náležitě využily a při krátké prohlídce radnice zasypaly Martinu Rosenbergovou hromadou otázek. Nejvíc je zajímalo, proč tuhle práci chtěla dělat a jestli je těžká, jak probíhá primátorčin typický pracovní den, co ji baví a co trápí, a jak jinak – jestli chodí na hokej. „Moc času na to nemám, ale Bílé Tygry sleduji, takže vím, že teď je čeká zápas se Zlínem a na něm chybět nebudu,“ reagovala s úsměvem Martina Rosenbergová, než se na ni děti vrhly s prosbami o společné fotografie.

V obřadní síni byly pro žáky středem pozornosti čtyřsetpadesátikilogramový mosazný lustr a původní vitrážová okna, zatímco v kanceláři primátorky malí návštěvníci nemohli spustit oči z primátorského řetězu. Zvlášť poté, co dostali nabídku si jej vyzkoušet. A fotograf měl zase napilno.

O tom, že děti z Barvířské na návštěvu radnice hned tak nezapomenou, svědčí i to, že se jim z budovy vůbec nechtělo. A když pak přece jen došlo na loučení, překvapil primátorku jeden z žáků, který k ní přišel s napřaženou pravicí a kyticí za zády. „Děkujeme vám, že jste nás sem pozvala. Udělalo nám to velikou radost a moc se nám tady líbilo,“ poznamenal malý mluvčí 4.B.

Nevšední návštěvu si užila také primátorka, která dětem na závěr rozdala malé dárky. „Až mi bylo líto, jak rychle ta hodinová návštěva utekla. Setkání s žáky pro mě bylo milým zpestřením a velice mě překvapilo, jak byli bezprostřední a kolik ke mně měli dotazů. Bylo vidět, že je návštěva spojená s prohlídkou radnice zaujala, což je pro mě nejcennější,“ shrnula primátorka Martina Rosenbergová.

Text: Jan Vrabec, foto: Jan Král

Nastavení cookies