19.06.2012
Pavel Chmelík

Liberecký zpravodaj – červen 2012

Do konce letošního roku bude známo, kdo se v Liberci postará o veřejné osvětlení. Rada města totiž v květnu vypověděla smlouvu společnosti ELTO DO-CITELUM, s.r.o., která se o osvětlení ulic a světelné křižovatky starala od roku 2006. Nový správce bude muset počítat s rozpočtem o 30 milionů korun nižším.

Liberecký zpravodaj – červen 2012

Druhá polovina června a zvláště začátek prázdnin má být ve znamení tropických dní. Pokud předpovědi vyjdou, můžeme se těšit na příjemné chvíle na libereckých koupalištích. Připravili jsme pro vás jejich stručný přehled.

Přes tři miliony korun ušetří město Liberec a jeho příspěvkové organizace nákupem elektrické energie na komoditní burze. Podobně nakoupí plyn, kancelářské potřeby a spotřební materiál pro všechny své organizace. Ušetří tak další miliony korun.

Co nejvíce trápí liberecké občany? Rozhodli jste o 10 největších problémech ve městě. Celkem jsme dostali 572 anketních lístků, z toho 173 jich bylo vyplněno prostřednictvím internetu. Svůj názor vyjádřilo 346 žen a 226 mužů. Od studentů středních škol jsme získali 198 dotazníků.

Statutární město Liberec – odbor sportu a cestovního ruchu pro vás ve spolupráci s občanským sdružením Cyklisté Liberecka www.cykliste.cz připravuje na letní sezónu 2012 několik tipů na zajímavé cyklovýlety. Prvním z nich je výlet do Oldřichova v Hájích.

Téměř na celý červenec se pro motoristy částečně uzavře náměstí F. X. Šaldy. Dopravní omezení se dotkne i cestujících v městské hromadné dopravě.

O dopravním omezení, ale i nové tramvaji se dočtete v příloze Dopravní podnik.

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.