21.06.2019
Jana Kodymová DiS.

Cyklisté z Krnova postupují do Ženevy

V Liberci proběhlo ve dnech 18. – 20.6.2019 celostátní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Vyhlášení výsledků se zúčastnil také primátor města Jaroslav Zámečník.

V jubilejním 40. ročníku Dopravní soutěže mladých cyklistů se blýskli žáci Základní školy Smetanův okruh z Krnova, kteří si odnesli týmové prvenství jak v I. kategorii pro mladší žáky, tak ve II. kategorii určené starším cyklistům. Oba vítězné týmy z Krnova se mohou těšit na Evropské kolo, které se uskuteční ve švýcarské Ženevě.

Souboj 28 týmů ze všech 14 krajů republiky probíhal v areálu Dětského dopravního hřiště, které je ve správě Městské policie Liberec a také před sportovní prodejnou Decathlon. Zázemí našli cyklisté v pavlovickém Autokempu a na zahradě Jedličkova ústavu v Liberci.

Ve dvou kategoriích se utkala čtyřčlenná smíšená družstva dívek i chlapců z různých základních škol. Disciplíny byly rozvrženy tak, aby prověřily znalosti týkající se dopravy, bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích, dopravních pravidel a značek, ale také zdravovědu či praktickou část – jízdu zručnosti.

Mezi 120 závodníky zvítězila s nejnižším počtem trestných bodů ze všech disciplín Tamara Hradilová, s pouhými 2 trestnými body. Jako hlavní výhru si odváží horské kolo.

Nejlepší v I. kategorii byla zástupkyně hostujícího Libereckého kraje Alena Rudišová ze Základní školy T.G. Masaryka z Lomnice nad Popelkou. Druhou kategorii vyhrála Tamara Hradilová, která zároveň obdržela i nejnižší počet trestných bodů, reprezentantka Základní školy Smetanův okruh v Krnově. Vítězky si odváží horské kolo.

Slavnostnímu vyhlášení výsledků a předání cen nejlepším byli přítomni zástupci vyhlašovatelů a pořadatelů soutěže. Náměstek hejtmana Libereckého kraje pro rezort dopravy, investic a veřejných zakázek  Jan Sviták, primátor statutárního města Liberec Jaroslav Zámečník, vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Libereckého kraje plk. Jaroslav Řehák, metodička dopravní výchovy Ministerstva dopravy – BESIP Judita Stuchlíková.

Vyhlašovateli pravidelné soutěže jsou Ministerstvo dopravy – BESIP a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Policejní prezidium Policie České republiky a Český červený kříž. Hlavním pořadatelem celorepublikového kola byl Liberecký kraj, Tým silniční bezpečnosti, Městská policie Liberec, Krajské ředitelství policie Libereckého kraje, Český červený kříž a Krajský koordinátor BESIP pro Liberecký kraj.