18.06.2021

Dětský program na Anifilmu

Anifilm myslí i na nejmenší diváky, pro které připravil bohatý projekční i doprovodný program. Vedle programů v rámci tématu Planeta A je pro ně připraven pestrý výběr tvorby letošního laureáta Ceny za celoživotní přínos Edgara Dutky nebo porotkyně Alexandry Májové, která přiveze oblíbené Mlsné medvědí příběhy.

Zajímavé bude jistě vidět po delší době „oprášenou slovenskou klasiku“ - celovečerní snímek Zbojník Jurko. Širšímu publiku a rodinám s dětmi je pak určený program v sekci Bilance, který je přehlídkou celovečerních filmů uvedených do české distribuce v nedávné době.

V tradičních Dílnách animace si děti mohou pod vedením odborných lektorů vyrobit vlastní animovaný film a ve spolupráci s Českou televizí si děti budou moci vyzkoušet, jak se tvoří filmové zvuky a ruchy. Chybět nebudou ani divadelní představení pro nejmenší diváky.

Děti i dospělé jistě zaujme i výstava originálních loutek a scén z nového českého celovečerního filmu Myši patří do nebe, který se na Anifilmu poprvé českému publiku představí v mezinárodní soutěži celovečerních filmů.

Letošní Mezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM proběhne v Liberci ve dnech 22. až 27. června 2021. 

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.