23.01.2020
Jana Kodymová

Druhé Vánoce na radnici

Rekordní množství přáníček, tedy 347, zavěsili během prosince děti i dospělí na tradiční Strom přání na dvoře liberecké radnice. Členové vedení města na začátku letošního roku vylosovali přáníčka, která následně město splnilo.

Slavnostní předávání dárků se uskutečnilo ve čtvrtek 23. ledna v obřadní síni radnice. Přes třicet dětí tak prožilo druhé Vánoce. Z rukou primátora města Jaroslava Zámečníka  přebíraly děti se zářícíma očima své dárky.


Nejčastějším dětským přáním loňského roku byla, stejně jako v minulých letech, stavebnice Lego, následovaná panenkami nebo autíčky.  Někteří to jako obvykle vzali s nadsázkou a řekli si o letenky do New Yorku, letní dovolenou u moře nebo naopak o hodně sněhu a dovolenou na horách. Jiní by chtěli mír a lásku na celém světě, lepší vztahy v rodině nebo hodnou ženu, aby dotyčný nebyl sám. Každý rok se opakují přání být úspěšný u přijímacích zkoušek, ať už na střední nebo vysokou školu, a letos se několikrát objevilo přání dostat řidičský průkaz pro maminku. A žáci a žákyně 3. A z liberecké obchodní akademie si přáli komentovanou prohlídku historické radnice, včetně výstupu na věž.

Strom přání zdobí Liberečané svými přáníčky už od roku 2006. V roce 2007 se tedy nadělování dárků konalo poprvé a letos již počtrnácté. V roce 2019 byl na stromeček zavěšen rekordní počet 347 lístků. Byl tak překonán rekord z roku 2013, kdy jsme napočítali celkem 320 přání.

„Jedno z nejkurióznějších a nejvtipnějších, ale současně také nesplnitelných přání, se objevilo před čtyřmi lety. Bylo to létající koště s prosbou, aby bylo opravdu funkční, a upozorněním, že se nadá snadno sehnat a i maminka má s jeho koupí problém,“ vzpomíná s úsměvem ceremoniářka Miluše Charyparová.

 

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.