31.08.2016
Jana Kodymová

Kopretina pro dva se rozzáří prvního září

Primátor města Liberce Tibor Batthyány slavnostně předal klíče od nového apartmánu Domova pro seniory Kopretina v Burianově ulici.

 

S náměstkem pro školství, sociální věci, cestovní ruch a kulturu Ivanem Langrem a poslankyní Parlamentu ČR Janou Hnykovou absolvovali zároveň prohlídku všech prostor Domu s pečovatelskou službu (DPS).

Od prvního září bude nový apartmán Kopretina, určený dvěma klientům, plně v provozu. „Rád bych poděkoval svému náměstkovi Ivanu Langrovi, neboť sociální oblast je jeho gesce a to, že o Centru moc neslýchám, znamená, že se o něj pan náměstek stará moc dobře. Jsem rád, že pomáháme, i když pro mne je nepředstavitelné, že jsme navýšili jen dvě místa. Věřím, že poptávka je vyšší, ale i za ty dva klienty jsem opravdu rád,“ řekl primátor Tibor Batthyány v Centru zdravotní a sociální péče v den slavnostního předání apartmánu.

Centrum zdravotní a sociální péče (CSaZP) je jedna z největších organizací v České republice. Poskytuje péči zhruba 900 klientům. Činnost centra zahrnuje terénní pečovatelskou službu, odlehčovací pobytovou službu a mimo jiné i zdravotní péči.

Naši klienti stárnou, ztrácí soběstačnost a jejich zdravotní stav se mění. A aby nemuseli opouštět své domovy a známé prostředí, stejně tak personál, který mají rádi, proto jsme se v roce 2014 rozhodli zaregistrovat novou sociální službu, a to Domov pro seniory, s kapacitou šest lůžek,“ vysvětluje Lenka Škodová, ředitelka CSaZP.

Poptávka byla vyšší než nabídka. V lednu 2016 získalo centrum, díky podpoře statutárního města Liberec, které je jeho zřizovatelem, další byt. Po půl roce je po kompletní rekonstrukci a plně vybaven pro potřeby dalších dvou klientů. „Navýšení kapacity domova pro seniory není v rámci CZaSP rozhodně poslední změnou. Ve strategii rozvoje organizace, kterou představíme v září, máme naplánováno například zřízení nového pokoje pro tzv. odlehčovací službu v DPS Burianova i postupnou úpravu koupelen v seniorských bytech na sprchové kouty, které jsou pro hůře pohyblivé klienty přívětivější než klasické vany. Doufám, že se nám podaří na tyto změny sehnat i finanční prostředky,“ dodal náměstek Ivan Langr.

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.