31.08.2016
Jana Kodymová

Liberec – jedno město pro všechny

Komunitní středisko Kontakt Liberec a Centrum na podporu integrace cizinců v Libereckém kraji uspořádalo po páté Letní festival cizinců a národnostních menšin. Akce tohoto typu přispívají k vzájemné toleranci a pomáhají bořit bariéry.

 

Festival nese příznačný název– „Liberec – jedno město pro všechny“. Návštěvníci měli během festivalu možnost poznat jednotlivé cizinecké komunity, které na území města žijí, a to nejen formou zajímavého kulturního programu, ale také díky ochutnávkám tradičních pokrmů. Záštitu nad akcí převzal náměstek primátora Ivan Langr, který přivítal všechny návštěvníky i zástupce jednotlivých cizineckých komunit. 

Jsem rád, že dokážeme takovýto festival připravit i v době, která není pro cizince a zástupce menšin právě přívětivá, ba naopak, často až zbytečně vypjatá i nenávistná. To, že se festivalu už několik let po sobě v Liberci daří, má stále vyšší zastoupení různých etnik a národností a navštěvují ho zcela běžně zástupci majority, ukazuje, že jsme městem kosmopolitním a tolerantním. To mě velmi těší a jsem za to Liberečanům vděčný, " uvedl náměstek primátora pro školství, sociální věci, cestovní ruch a kulturu Ivan Langr.

   

Foto : Zuzana Minstrová

 

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.