09.02.2022
Jana Kodymová DiS.

Sobotní premiéra v Naivním divadle je zrušena !

Vzhledem k onemocnění v hereckém souboru je Naivní divadlo Liberec nuceno ZRUŠIT PREMIÉRU INSCENACE ŽABÍ ZÁMEK, která se měla uskutečnit tuto SOBOTU 12. ÚNORA V 17:00 HODIN.
PREMIÉRA SE RUŠÍ BEZ NÁHRADY
Vstupné vrátíme divákům na pokladně Naivního divadla v sobotu 12. února mezi 16:00 a 17:00 nebo v jiný den v rámci provozní doby pokladny nejdéle do 28. února 2022.
Pro vrácení vstupného je nutné předložit zakoupené vstupenky.

NOVÝ TERMÍN PREMIÉRY JE V SOBOTU 26. ÚNORA V 15:00 HODIN. Vstupenky na toto představení je nutné zakoupit znovu.

Otevírací doba pokladny pondělí–pátek od 10:00 do 17:00 hodin nebo jednu hodinu před začátkem představení.
Telefon: 485 253 611

Snově pohádkové dobrodružství malého Štěpána a skřítka Umpina je na první pohled fantaskní a napínavou výpravou do žabího království, ohrožovaného spiknutím zlotřilých mloků. Ale první pohled bývá v knížkách norského spisovatele Josteina Gaardera tím nejméně podstatným. Ne jinak tomu je v případě ŽABÍHO ZÁMKU, jehož divadelní verzi připravuje režisérka Markéta Sýkorová. Inscenace s výpravou Jana Brejchy a Zuzany Ševčíkové  je určena především dětem nejmladšího školního věku. 

Štěpán Marcipán se jednoho dne procházel okolo jezírka, když v tom – zničehonic - potkal skřítka Umpina. Vlastně – jak si posléze uvědomil - to nebylo ve dne, nýbrž v noci. A proč se kolem jezírka procházel pouze v pyžamu, mu také nebylo ani za mák jasné. Takže ho nakonec už vůbec nepřekvapilo, že ho skřítek pozval k sobě na čerstvé palačinky s jahodovou zavařeninou. Bylo totiž zapotřebí vyprázdnit sklenici od zavařeniny, aby do ní mohli nachytat pulce. Jen pulci se mohou proměnit v žáby a jen žábu proměníte v prince. Stačí ji políbit.

Žabí zámek napsal v roce 1988 norský spisovatel a filozof Jostein Gaarder jako svou teprve druhou knihu pro děti. Z dalších knih tohoto světově proslulého autora lze zmínit například Sofiin svět, Dívka s pomeranči, Tajemství karet či Kouzelný kalendář.

Více : www.naivnidivadlo.cz

 

Nastavení cookies