14.06.2022

Sobota v Liberci patřila po dvouleté pauze opět služebním psům

V sobotu 11. června 2022 se do areálu Kynologického klubu Liberec-Pavlovice sjelo 27 z 28 přihlášených služebních psů se svými psovody z celé České republiky, aby změřili síly na 17. ročníku celostátní soutěže služebních psů „VELKÁ CENA MĚSTSKÉ POLICIE LIBEREC“, pořádané Městskou policií Liberec a Kynologickým klubem Liberec-Pavlovice ve spolupráci s Vazební věznicí Liberec, výrobcem krmiv pro psy a kočky Nativia s.r.o. a firmou Anet Krmiva.

Nad celostátním kláním převzal záštitu primátor Statutárního města Liberec pan ing. Jaroslav Zámečník, CSc., mediálním partnerem byl Týdeník policie. Akci podpořilo Statutární město Liberec, firma Pro Výcvik a rodinný pivovar Svijany. Zastoupeni byli příslušníci městských policií, Vězeňské služby ČR, Celní správy ČR, Armády ČR, Vojenské policie, Policie ČR a členové kynologických klubů.

Plnění úkolů obranných prací, které byly pro některé psy velkým oříškem, přihlížela víc jak stovka diváků, pro které se stala soutěž lákavou podívanou. Návštěvníci sledovali mnohdy s údivem, k čemu všemu jsou služební psi vycvičeni a jaké situace jsou schopni zvládnout díky sehranosti se svým psovodem. Nejtěžší práci však měli figuranti, kteří zde byli v roli ukrytých, utíkajících nebo útočících pachatelů.

Psi měli po absolvování poslušnosti za úkol projevit svou nebojácnost a odvahu při průzkumu objektu, který se tentokrát nacházel v budově Vazební věznice Liberec. Cvičení čtyřnozí parťáci dále předváděli odhalení ukrytého pachatele a následné zpacifikování druhého útočícího pachatele, zadržení útočícího ozbrojeného pachatele, likvidaci výtržníků, či při zadržení pachatele, který se snažil ujet z místa činu na jízdním kole.

Celkovým vítězem soutěže se stali VIPER HÜCKELOVA VILA a GRÚZ JAN, CELNÍ SPRÁVA ČR.

Poděkování patří rozhodčím, figurantům a členům klubu, kteří se vzorně postarali o průběh soutěže.

 

VÝSLEDKY SOUTĚŽE

Nejlepší jednotlivci:

1. místo: VIPER HÜCKELOVA VILA a GRÚZ JAN, CELNÍ SPRÁVA ČR

2. místo: PAT ZE SVOBODNÉHO DVORA a VODOVÁ RADKA, VS ČR VV PRAHA-RUZYNĚ

3. místo: ASLAN TOMANLAND a ALBANI MICHAL, VS ČR RÝNOVICE

 

Nejlepší kontrolní výkon s protiútokem:

G"HARLEY DE ALPHAVILLE BOHEMIA a VALA ROMAN, CELNÍ SPRÁVA ČR

 

Nejlepší družstva:

1. místo: VIPER HÜCKELOVA VILA a GRÚZ JAN, CELNÍ SPRÁVA ČR +

URAN a KIESSLING LUKÁŠ, OSTRAHA LETIŠTĚ PRAHA

2. místo: G"HARLEY DE ALPHAVILLE BOHEMIA a VALA ROMAN + SOCOM

ALPHAVILLE BOHEMIA a MAŤAŠOVSKÝ JOSEF, oba CELNÍ SPRÁVA ČR

3. místo: ASLAN TOMANLAND a ALBANI MICHAL + TEXX HÜCKELOVA VILA a LEJSEK TOMÁŠ, oba VS ČR RÝNOVICE

 

Fotogalerii téměř 2000 fotek najdete na webových stránkách www.kkpavlovice.cz

Nastavení cookies