14.04.2018
Jan Vrabec

Trhovci jsou zpátky, tentokrát i o sobotách

Sezona Farmářských trhů v Kostelní ulici sice odstartovala již ve čtvrtek 12. dubna, ale slavnostně se tak stalo až v sobotu. Nikoli náhodou, protože sobotní provoz tržnice je letošní žhavou novinkou.

Na slavnostní otevření tržnice dorazil také primátor Tibor Batthyány, který trhovcům popřál co nejvíc spokojených zákazníků. „Věřím, že návštěvníci ocení prodej domácích produktů přímo od pěstitelů a výrobců. Stejně jako trhy v Kostelní ulici už zahájila sezonu i tržnice u nákupního centra Forum, což znamená, že Liberečané mají možnost navštívit oblíbené trhy jak v horním, tak i v dolním centru města. Farmářské trhy v Kostelní si s těmi u Fora nemají konkurovat, ale naopak se výborně doplňují," konstatoval primátor.

Trhy v Kostelní ulici budou Liberečanům k dispozici každý čtvrtek a každou sobotu od 8 hodin. Těšit se můžete na převážně stejné prodejce jako loni. Ve stáncích najdete čerstvé pečivo, ovoce a zeleninu, med, medovinu, vína, bylinky, čerstvé ryby, maso a uzeniny, ale třeba i keramiku a drogerii.