10.12.2019
Jana Kodymová

TULIPAN se pokusí pokořit Guinessův rekord

Liberecké Sdružení TULIPAN se opět pokusí pokořit Guinessův rekord. Tentokrát se bude vytvářet nápis NEBOJ SE z papírových tulipánů. Přijďte se zapojit, podpoříte tak boj proti předsudkům, kterým musí čelit lidé s duševní poruchou.

Akce se bude konat na náměstí dr. Edvarda Beneše v Liberci 12. prosince. „Na náměstí bude připraven informační stánek, kde si účastníci vyzvednou papírový tulipánek a připínáček a připíchnou ho na desky s předpřipravenými písmeny nápisu NEBOJ SE duševních nemocí,“ popsala Šárka Feige ze Sdružení TULIPAN. Na tulipánek se mohou návštěvníci podepsat nebo připsat milý vzkaz pro osoby, které se potýkají s duševní chorobou. Akce se koná v rámce Týdne s TULIPANEM (9.–13. 12.)

Do české Guinessovy knihy rekordů se už Sdružení TULIPAN podařilo překonat už šestkrát. Naposledy zdolali český rekord v  počtu lidí sedících na židli, do kterého se zapojili i studenti Gymnázia F. X. Šaldy.

Sdružení TULIPAN provozuje chráněnou dílnu, kde zaměstnává osoby se zdravotním znevýhodněním. V rámci poradenských služeb pomáháme nejenom osobám se zdravotním znevýhodněním, kteří jsou našimi zaměstnanci, ale zároveň všem, kteří potřebují získat informace k řešení jejich problémů. Realizujeme i celou řadu kulturních, volnočasových  a vzdělávacích akcí, jejichž cílem je inkluze mezi zdravou a handicapovanou populací. Sdružení TULIPAN funguje od roku 2004.

 

 

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.