01.11.2021
Jana Kodymová

V budově magistrátu bude během listopadu umístěn defibrilátor

Vlastní zdraví a srdce máme především v našich rukách. Je na nás chránit ho proti všemu zlému. Může se ale stát, že se v našich rukách ocitne i život jiného člověka, kterému srdce náhle vypoví službu. Pak je důležité nezmatkovat a hned po přivolání záchranky mít jasno, kde je nejblíž k dispozici defibrilátor.

To bylo ústřední sdělení přednášky s názvem „Vše o moderní kardiologii a Standardní a moderní léčba“ v podání přednosty Kardiovaskulárního centra a primáře kardiologie Rostislava Poláška.

O tom, jak předcházet infarktu myokardu a také o jeho příčinách a důsledcích vyprávěl pracovníkům libereckého magistrátu. O tématu,  jak upravit životní styl a stravu a jak předcházet srdečním chorobám hovořila staniční sestra neinvazivní kardiologie Krajské nemocnice v Liberci Pavlína Žáčková a konkrétnosti z terénu velmi prakticky popsal tiskový mluvčí Zdravotní záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev.

Během listopadu bude na recepci budovy Nového magistrátu umístěn automatický externí defibrilátor (AED), který sám radí zachránci, jak postupovat. Na jeho užití jsou proškoleny pověřené osoby. Doufejme, že nebude potřeba ho použít.

Hodně zdraví všem!

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.