20.04.2021
Pavel Chmelík

Zpravodaj Liberec: nejlepší z velkých měst v kraji

Spolek Kvalikom vyhodnotil v polovině dubna Zpravodaj Liberec jako nejlepší časopis velkých měst v Libereckém kraji. Kvalikom se zabývá způsobem komunikace veřejných institucích a vyhodnocuje nejlepší počiny mezi časopisy i mezi různými formami online komunikace měst, obcí, krajů a ministerstev.

Pro Zpravodaj Liberec je to druhé podobné ocenění v posledních letech. V roce 2018 byl Liberecký zpravodaj (Zpravodaj Liberec) podle hodnocení organizace Oživení druhé nejlepší radniční periodikum v České republice. Potvrdila to obsahová analýza radničních novin 65 českých měst, která probíhala zhruba půl roku. Tehdy Zpravodaji chybělo pouhého půl bodu (!) v hodnocení k absolutnímu vítězství.

V nyní aktuálním hodnocení Kvalikomu je Zpravodaj Liberec uváděn jako příklad toho,  jak by mělo vypadat radnicí vydávané periodikum. 

"Neslouží jen k prezentaci politických úspěchů, ale čtenář se z něj dozví opravdu praktické a užitečné informace, navíc v příjemně grafické úpravě… Zpravodaj Liberec se nesnaží být designovým magazínem, klade spíše důraz na praktičnost a textovou bohatost. Přesto se daří udržet sazbu čistou a přehlednou…  Fotografie u článků ale nejsou "plné politiků", jak tomu občas v jiných zpravodajích bývá, a velmi vstřícná je i rubrika věnující prostor opozičním zastupitelům. Zde nás zaujalo, že jsou k jejich příspěvkům připojovány i fotografie, což zákon nepřikazuje,” uvádí mimo jiné zpráva Kvalikomu.

Zpravodaj Liberec vychází v současné grafické podobě od jara 2019. Nejednalo se o žádnou revoluční změnu, ale evoluční pokračování předchozího formátu (Liberecký zpravodaj), který byl zcela nově postaven v roce 2011. O té doby radniční noviny vytváří a produkuje výhradně tiskové oddělení kanceláře primátora. Od samého počátku nové podoby Zpravodaje byla také zavedena možnost placené inzerce, což v součtu s vlastní výrobou výrazně přispělo k úspoře finančních prostředků z městského rozpočtu. Dokonce do té míry, že výnosy z inzerce často pokrývají náklady jeho výrobu.

Kvalikom nedávno vyhlásil jako nejlepší v rámci velkých měst kraje také Instagram statutárního města Liberec. V celostátním klání Zlatý lajk pak Liberec obsadil páté místo z celkem 109 profilů. Účet města na Instagramu, který propaguje Liberec zejména jako turistickou destinaci, spravuje oddělení cestovního ruchu od roku 2014. 


 

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.