07.03.2018

Liberec se zapojí do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko

Také v letošním roce se uskuteční celostátní úklid dobrovolníků a statutární město Liberec se rozhodlo jako Zdravé město do této úklidové akce v letošním roce opět připojit a zorganizovat počtvrté místní úklid o víkendu 7. 4. 2018.

 

Minulé ročníky totiž ukázaly, že se najde mnoho Liberečanů z řad firem, neziskových organizací, škol nebo jednotlivců, kteří jsou ochotni nejen všímat si svého okolí, ale přiložit i ruku k dílu. Stanovené datum není povinné, každá skupina si může zvolit vlastní termín v průběhu dubna. 

Registraci účastníků lze provést skrze webové rozhraní projektu www.uklidmecesko.cz, kde naleznete již vytvořený úklid organizovaný radnicí. Případně přímo u koordinátora akce na emailu vinar.michal@magistrat.liberec.cz nebo telefonním čísle 485 243 451. Akce Ukliďme svět, ukliďme Česko je součástí libereckého programu oslav Dne Země (20. 4. 2018) v rámci projektu Zefektivnění strategického plánování a rozvoj MA21 statutárního města Liberec.

Zapojte se i Vy do této akce a přispějte k tomu, aby se město Liberec stalo příjemnějším místem k životu. V loňském roce se do akce zapojilo na 1 000 lidí, kteří nasbírali 42 tun odpadu. V letošním roce je naším cílem překonat právě hranici 1 000 zapojených lidí. Ačkoliv je akce ryze dobrovolná, statutární město Liberec si pro všechny účastníky připravilo několik fotografických soutěží o drobné ceny. V rámci úklidové akce jsou stanoveny následující kategorie:

Soutěž pro školy: Nejhezčí skupinová fotka sběračů se svým „úlovkem“

Oceněna bude skupina dětí, jejichž zástupce (vedoucí skupiny, učitel) zašle nejpovedenější fotografií v elektronické podobě. Hodnocen bude celkový dojem, především však zachycení atmosféry akce.

Soutěž pro firmy: Největší firemní parta

Oceněn bude firemní kolektiv, který zašle skupinovou fotografii s největším počtem účastníků soutěžní úklidové skupiny.

Soutěž pro všechny - jednotlivce: 

- Nejvtipnější fotka z úklidové akce

- Kuriózní nález

- Před a po úklidu (Oceněna bud dvojice snímků ze stejného stanoviště od jednoho autora, které dokumentují výsledek – rozdíl před a po úklidu daného místa).

Objektivita hodnocení soutěžních snímků bude zajištěna komisí zkušených fotografů. Soutěžní fotografie zasílejte do 15.5.2018 na emailovou adresu koordinátora akce: vinar.michal@magistrat.liberec.cz. Nezapomeňte připojit své jméno a telefonní kontakt.

Podívejte se, jak vypadaly předchozí ročníky:

Rok 2015

Rok 2016

Rok 2017

Těšíme se na Vaší účast.

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.