10.01.2019

Máte doma nepotřebný, ale ještě funkční elektrospotřebič? Darujte jej

Statutární město Liberec spolupracuje s několika kolektivními systémy, které zpětně odebírají a recyklují vysloužilé elektrospotřebiče.

 

Mezi jinými je to i společnost Elektrowin a.s., která mimo jiné přebírá k recyklaci všechny velké elektrospotřebiče, jako jsou ledničky, sporáky, pračky, TV, atd., které občané města odevzdají na sběrný dvůr v Ampérově ul.

Tato společnost ale také provozuje projekt s názvem “Jsem zpět“, který některým spotřebičům dává druhou šanci posloužit ještě jinému uživateli. Pokud tedy máte v domácnosti ještě funkční spotřebič a nechcete jej dále používat, podívejte se prosím na www.jsemzpet.cz. Zde se dozvíte, jak takový elektrospotřebič darovat. Nejde o nic složitého, jen vyplníte jednoduchý dotazník, kde si ověříte, zda se jedná o vhodný spotřebič pro projekt a pak se již nemusíte o nic starat. Společnost Elektrowin a.s. se Vám sama ozve a zdarma tento spotřebič odveze. Následně bude servisním technikem zkontrolován, a pokud mu nic neschází, je předán organizaci, která jej nejvíce potřebuje. Takovým místem jsou například Klokánky Fondu ohrožených dětí, azylové domy či jiné vybrané organizace. Servisní technik na místě provede odbornou montáž, případně vymění dosloužilý spotřebič za funkční. Projekt dbá na transparentní a bezpečné použití spotřebičů.

Tedy, pokud vlastníte funkční spotřebič a je Vám líto jej vyhodit, darujte jej prosím tam, kde ještě udělá radost.

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.