11.09.2014
Jan Král

Rekonstrukce Radničního sklípku na čas uzavře výstavu o historii Liberce

Z důvodu probíhající přestavby Radničního sklípku na restauraci dojde k dočasnému uzavření výstavy Zapomenuté dějiny města Liberce v suterénu budovy historické radnice, a to od pondělí 15. září do 31. října 2014.

Poutavou expozici, která přibližuje historii města, si budou moci lidé naposledy prohlédnout ještě v sobotu 13. září u příležitosti Dnů evropského dědictví (od 10.00 do 17.00 hodin).

Výstavních prostor se rekonstrukce sousedního sklípku přímo nedotkne, ale stavební práce ruší hlukem a prašností. Navíc společnou přístupovou chodbu využívají také dělníci pro přepravu materiálu. „Probíhající stavební práce mají negativní vliv na návštěvnost výstavy. Ruch ovlivňuje i celkový dojem návštěvníků, proto je vhodné předejít vytvoření tohoto negativního pohledu návštěvníků,“ zdůvodnil David Novotný, vedoucí Odboru správy veřejného majetku MML.

Poté, co prostory Radničního sklípku po jejich přeměně na pivnici opustí do konce října stavbaři, bude ještě nějaký čas trvat, než je pivovar zaplní potřebným vybavením. Pak už nebude nic bránit tomu, aby sem přišli první hosté. Mělo by se tak stát ještě letos na podzim.

Text: Jan Král

Nastavení cookies