06.12.2013
Jan Král

Kontejnery na Sokolovském náměstí chce město schovat pod zem

Plastové kontejnery na domovní a tříděný odpad už nebudou hyzdit Sokolovské náměstí. Radnice přišla s elegantním řešením.

V souvislosti s připravovanou rekonstrukcí části náměstí umístí kontejnery do podzemí. Pořídit je chce s pomocí dotace z Operačního programu Životní prostředí. Radní nyní odsouhlasili podání žádosti.

Princip podzemních kontejnerů spočívá v uložení velkoobjemových nádob (zásobníků) na odpad pod dlažbu ulice. Na povrchu je prozrazuje jen elegantní vhazovací sloupek, který vypadá jako odpadkový koš. Podzemní kontejnery tak nenarušují charakter okolí a odpovídají i požadavkům památkářů. „Z hlediska estetického i provozního jsou podzemní kontejnery pro sběr a třídění odpadů jednoznačně tím nejlepším řešením, navíc odolným proti vandalům. Tento systém třídění je vhodný pro využití zejména v historických centrech a na sídlištích,“ uvedl vedoucí Odboru technické správy veřejného majetku MML David Novotný.

Součástí žádosti o dotaci bude i žádost o dotaci na pořízení zahradních kompostérů, které radnice zapůjčuje občanům města.

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.