Aktuality

09.05.2015

Lípy na ulici Masarykova město nechá znovu posoudit

Nové vedení města nebude pokračovat v přípravě celkové obnovy lipové aleje na ulici Masarykova.
 
18.11.2014

Město začalo se zabezpečením desítek lip proti samovolnému skácení

Protože statutární město Liberec zatím nezískalo od státu dotaci na komplexní obnovu aleje na ulici Masarykova, pustilo se nyní do odborného ošetření téměř čtyřiceti stromů. U nich kvůli jejich špatnému zdravotnímu stavu hrozilo, že by při silnějším větru mohlo dojít k jejich samovolnému skácení. Dalším sedmi lipám již není pomoci, musejí být poraženy.
 
08.10.2014

Do doby, než město získá na revitalizaci aleje dotaci, zabezpečí stromy proti vyvrácení

K revitalizaci aleje na ulici Masarykova už letos nedojde. Městu Liberci se totiž nepodařilo získat na plánovanou obnovu stromořadí z Operačního programu životního prostředí potřebnou dotaci (žádalo o finanční prostředky na 3. etapu regenerace aleje).
 
06.02.2014

Většina z dotázaných se na besedě vyslovila pro celkovou obnovu aleje Masarykova

Budoucnost stoleté lipové aleje na ulici Masarykova, jedné z dominant Liberce, přivedla několik desítek občanů ve středu 5. února do Experimentálního studia. /FOTOGALERIE/
 
06.10.2013

Beseda o obnově aleje na ulici Masarykova se uskuteční v jiném termínu

Veřejné projednávání záměru obnovy aleje na ulici Masarykova, původně plánované na středu 9. října v kulturním centru Lidové sady, se v tomto termínu z technických důvodů neuskuteční. Město nyní vybírá pro besedu náhradní termín.
 
28.08.2013

Firmy, podnikatelé, ale i občané. Každý může mít v nové aleji svůj strom

Ovlivnit budoucí podobu stromořadí na Masarykově třídě v Liberci budou moci už zanedlouho všichni zájemci.
 
18.06.2013

Další odborný posudek doporučuje obnovu aleje

Město Liberec si nechalo vypracovat další odborný posudek k připravované revitalizaci aleje na ulici Masarykova v Liberci - Posouzení návrhu obnovy lipové aleje z hlediska kvality veřejného prostoru.
 
12.06.2013

Na Nový magistrát se vrátila výstava o aleji v ulici Masarykova

Kolekce historických pohlednic, fotografií, textů a dokumentů se pod názvem Masarykova alej – historie a současnost znovu vrátila do prostor Nového Magistrátu.
 
14.05.2013

Výstava o aleji nyní doputovala na místo činu. Do ulice Masarykova

Historické obrázky aleje, doplněné o dokumenty, ukazující současný špatný zdravotní stav stromů, si nyní mohou lidé prohlédnout přímo v ulici Masarykova.
 
19.04.2013

Už v roce 1989 navrhovali odborníci obnovu celé aleje na ulici Masarykova

Jak vypadalo stromořadí na ulici Masarykova před sto lety, jak jsou na tom zdravotně lípy dnes a co alej s největší pravděpodobností čeká. To všechno se lidé dozvědí na nové výstavě v budově Nového magistrátu.
 
17.04.2013

Lidé se dozvědí na seminářích detaily revitalizace stromořadí na ulici Masarykova

Magistrát města Liberce chystá celou řadu kroků, které seznámí obyvatele města a především čtvrti Lidové sady s tím, jak bude konkrétně probíhat obnova aleje na ulici Masarykova.
 
20.03.2013

Město pokácí další lípu na ulici Masarykova, u které hrozí samovolné zřícení

Další pro jeho okolí nebezpečný strom z aleje na ulici Masarykova nechá ještě letos magistrát pokácet. Půjde o lípu srdčitou, která stojí u novinového stánku naproti restauraci U Jezírka.
 
08.03.2013

Pokácené lípy byly napadené dřevomorem, chyběly jim kořeny

Ve čtvrtek 7. března byly pokáceny zbylé tři lípy z avizovaných šesti „nejnebezpečnějších“ stromů na ulici Masarykova v Liberci. Stromy už svým havarijním stavem ohrožovaly své okolí.
 
Předchozí
1

Nastavení cookies