12.06.2013
Jan Král

Na Nový magistrát se vrátila výstava o aleji v ulici Masarykova

Kolekce historických pohlednic, fotografií, textů a dokumentů se pod názvem Masarykova alej – historie a současnost znovu vrátila do prostor Nového Magistrátu.

Výstava, věnovaná historii a chystané obnově stromořadí v ulici Masarykova je určena všem, kteří chtějí získat více informací o připravované rekonstrukci aleje. Ti, kteří doposud výstavu neviděli při její květnové premiéře ve stejných prostorách a ani později na Masarykově ulici pověšenou mezi stromy, mají nyní příležitost se detailně seznámit s touto dominantou města Liberce. Výstava zde bude k vidění do konce června.

Výstavu jsme připravili proto, abychom veřejnost více informovali o historii aleje i současném zdravotním stavu stromů,“ řekl náměstek primátorky pro technickou infrastrukturu Lukáš Martin. „Těší mne, že si výstavu lidé prohlížejí se zaujetím, že je zajímá,“ dodal.

Výstava o historii, současnosti a budoucnosti aleje na ulici Masarykova, je jedním z kroků, jimiž chce Statutární město Liberec přiblížit občanům důvody obnovy této dominanty města. Letos už bylo odstraněno prvních 7 nejnebezpečnějších stromů z celkového počtu 129, ostatní by mohly přijít na řadu v příštím roce. Na zdravotní kondici lip se podepsala rekonstrukce tramvajové trati v 90. letech, kdy došlo k narušení kořenového systému stromů.

 

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.