25.03.2015
Jan Král

Clean up the world v Liberci

V okolí Liberce se tento rok opět koná akce Clean up the World (ukliďme si svět) pořádaná dvakrát do roka pod záštitou ZO ČSOP Armillaria a ve spolupráci se společností Termizo, a. s., která sponzorsky podporuje likvidaci nerecyklovatelných odpadů. Armillaria je již od roku 1999 pravidelným organizátorem této akce na jaře i na podzim na Liberecku.

Cílem akce je vyčistit vybrané lokality a ostrůvky zeleně ve městech od odpadu a nežádoucích materiálů. Jarní část Clean up již začala 21. 3. prvním úklidem Naučné stezky Vesecké údolí. Během března a dubna se uskuteční ještě několik úklidů. ZO ČSOP Armillaria srdečně zve všechny občany k účasti. Přijít pomoci může každý, k akci jsou pravidelně zvány školy, turistické oddíly, neziskovky, ale i firmy, místní obyvatelé a vítáni jsou i dobrovolníci přespolní. Zároveň lze uspořádat i svůj vlastní Clean up třeba v okolí svého bydliště. Armillaria je po dohodě schopná na akci dodat pytle i zajistit jejich odvoz.

Více informací se dozvíte na webu www.armillaria.cz, e-mail: armillaria@volny.cz nebo telefonicky 602 154 091 (Mgr. Květa Morávková), 602 154 089 (Ekocentrum Armillaria).

Clean up the world (ukliďme si svět) je celosvětová akce, jejíž snahou je zachovat životní prostředí v udržitelném stavu, seznámit veřejnost s problematikou odpadů a hlavně snahou zapojit veřejnost jako dobrovolníky do uklízení vybraných (většinou přírodních) lokalit od odpadů.

Poprvé se celosvětová uklízecí akce uskutečnila roku 1989 v Austrálii pod názvem Clean up Australia. O čtyři roky později zakladatelé australského Clean up Ian Kiernan a Kim McKay přistoupili k myšlence Programu OSN pro životní prostředí (UNEP) akci globalizovat a tak se Clean up začal pořádat po celém světě. V současnosti se každoročních akcí Clean up účastní odhadem 40 mil. dobrovolníků ve více než 130 zemích světa.

Květa Morávková, ZO ČSOP Armillaria


Nastavení cookies