25.03.2015
Jan Král

Clean up the world v Liberci

V okolí Liberce se tento rok opět koná akce Clean up the World (ukliďme si svět) pořádaná dvakrát do roka pod záštitou ZO ČSOP Armillaria a ve spolupráci se společností Termizo, a. s., která sponzorsky podporuje likvidaci nerecyklovatelných odpadů. Armillaria je již od roku 1999 pravidelným organizátorem této akce na jaře i na podzim na Liberecku.

Cílem akce je vyčistit vybrané lokality a ostrůvky zeleně ve městech od odpadu a nežádoucích materiálů. Jarní část Clean up již začala 21. 3. prvním úklidem Naučné stezky Vesecké údolí. Během března a dubna se uskuteční ještě několik úklidů. ZO ČSOP Armillaria srdečně zve všechny občany k účasti. Přijít pomoci může každý, k akci jsou pravidelně zvány školy, turistické oddíly, neziskovky, ale i firmy, místní obyvatelé a vítáni jsou i dobrovolníci přespolní. Zároveň lze uspořádat i svůj vlastní Clean up třeba v okolí svého bydliště. Armillaria je po dohodě schopná na akci dodat pytle i zajistit jejich odvoz.

Více informací se dozvíte na webu www.armillaria.cz, e-mail: armillaria@volny.cz nebo telefonicky 602 154 091 (Mgr. Květa Morávková), 602 154 089 (Ekocentrum Armillaria).

Clean up the world (ukliďme si svět) je celosvětová akce, jejíž snahou je zachovat životní prostředí v udržitelném stavu, seznámit veřejnost s problematikou odpadů a hlavně snahou zapojit veřejnost jako dobrovolníky do uklízení vybraných (většinou přírodních) lokalit od odpadů.

Poprvé se celosvětová uklízecí akce uskutečnila roku 1989 v Austrálii pod názvem Clean up Australia. O čtyři roky později zakladatelé australského Clean up Ian Kiernan a Kim McKay přistoupili k myšlence Programu OSN pro životní prostředí (UNEP) akci globalizovat a tak se Clean up začal pořádat po celém světě. V současnosti se každoročních akcí Clean up účastní odhadem 40 mil. dobrovolníků ve více než 130 zemích světa.

Květa Morávková, ZO ČSOP Armillaria


 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.