15.01.2019

Prezident Densa: Věřím, že nová silnice vyjde

Plánovaná nová silnice do průmyslové zóny byla hlavním tématem zdvořilostní návštěvy prezidenta společnosti Denso Manufacturing Czech Schinichiro Yamaji. Ve čtvrtek 10. ledna jej na radnici přivítali primátor Jaroslav Zámečník, náměstci primátora Jiří Němeček a Jiří Šolc a radní Petr Židek, který je předsedou výboru pro územní plánování.


Společnost Denso se zabývá výrobou klimatizací do automobilů a je největším zaměstnavatelem na Liberecku. Aktuálně zaměstnává 3 tisíce lidí a je gigantem liberecké průmyslové zóny. „Jsme moc rádi, že Denso v Liberci máme. Je to nejvýznamnější zaměstnavatel v regionu a i v zahraničí se chlubíme, že má u nás svůj výrobní závod. Je to známka kvality i pro naše město,“ konstatoval primátor Jaroslav Zámečník.

Velké výrobní závody v průmyslové zóně s sebou ale nesou komplikace spojené především s frekventovanou dopravou. V této souvislosti se dlouhodobě řeší nová silnice do průmyslové zóny, která by odlehčila současné hlavní tepně. V samotné průmyslové zóně často vznikají problémy s nevhodně odstavenými kamiony ze zdejších firem. „Tento problém bychom chtěli vyřešit v souvislosti s projektem nového dopravního napojení Densa na rychlostní komunikaci. Existuje řešení, kdy by vedle komunikace mohlo vzniknout Libereckým krajem zřízené parkoviště pro kamiony. Silnici do průmyslové zóny máme zapracovanou v územním plánu, Liberecký kraj ji projektuje a projednává s veřejností. Samotná stavba je hlavně otázkou peněz, o kterých komunikujeme s vedením Libereckého kraje. Město bude hradit navazující investice, tzn. například chodníky, veřejné osvětlení, cyklotrasy apod. Věřím tomu, že společnými silami se dobereme k úspěšné realizaci,“ uvedl náměstek primátora pro technickou správu města a informační technologie Jiří Šolc.

Podle prezidenta Schinichiro Yamaji společnost Denso o problémech s dopravou ví a snaží se je řešit. „Vím, že projekt nové silnice se rozhýbal a pokračuje se v něm dál, za což jsem rád a věřím, že se ho podaří dotáhnout. Co se týče odstavování kamionů, jsme si tohoto problému vědomi a nejsme tomu rádi. Proto jsme se rozhodli posunout závoru na naší příjezdové cestě o třicet metrů dál, díky čemuž v našich prostorách pojmeme až šest kamionů. Tuto změnu už jsme začali realizovat, takže minimálně kamiony, které zajíždějí k našemu výrobnímu závodu a odváží věci od nás, nebudou na hlavní silnici dále překážet,“ ubezpečil Schinichiro Yamaji.

Podle primátora Jaroslava Zámečníka má město Liberec se společností Denso přátelské vztahy a chce je dále upevňovat. „Těší mě, že dobrá vůle ke vzájemné spolupráci je na obou stranách. Na závěr setkání s panem prezidentem Schinichiro Yamaji jsme se dohodli, že členové Rady města si v dohledné době prohlédnou výrobní prostory a zázemí libereckého závodu Denso,“ uzavřel primátor.

 

Nastavení cookies