14.05.2019

Jako za starých časů

Vedení města Liberce Starostové pro Liberec, ANO, ODS Liberec udělalo první krok k naprosto neuvěřitelné směně pozemků na okraji Jizerských hor. Oč jde?

Před lety město prodalo kvalitní pozemek na hrázi jezírka u zoo se slevou, za 158 000 korun, Kalendáři Liberecka (KL), který má vazby na zdejší ODS. V kupní smlouvě byla podmínka, že zde KL nejpozději do roku 2010 vybuduje informační centrum. Podmínku ovšem nedodržel a nyní chce tento pozemek směnit za jiný úžasný kout v Lidových sadech (naproti PKO a zoo), kde by prý již nějaký infostánek vystavěl.

Nehledě na to, že pro infocentrum je prostoru dost třeba ve vstupu do zoo či do objektu Lidových sadů, kde je krom jiného i stálá služba. Domnívám se, že zastavět takovéto unikátní nástupní místo do Jizerských hor, je nesmysl. Naopak, město by ho mělo upravit a trochu lépe udržovat, je to přece i jeho vizitka. Město však hodlá udělat stejnou chybu jako v minulosti a lukrativní městský pozemek zase prodat (směnit) Kalendáři Liberecka za pozemek, který se podnikateli již nehodí. 

Argumentace vedení města, že pozemek na hrázi potřebujeme vykoupit kvůli její opravě a můžeme být rádi, že o tom majitel vůbec jedná, a musíme akceptovat, že si vybral zrovna tento pozemek, je lichý. Město se ani nepokusilo požádat majitele o souhlas s rekonstrukcí hráze.

To jsme tu měli před MS 2009, kdy si podnikatelé také určovali, jaké pozemky chtějí, a město na to snad pokaždé kývlo. Tím jsme přišli o cenné pozemky mimo jiné i v centru města na Papírovém náměstí a dnes jen koukáme, co tam developer plánuje. Mrzí mě nejen to, že se do Liberce vrací praxe, kdy se jde vybraným podnikatelům zcela na ruku na úkor veřejnosti, ale že tyto manýry už vstupují i do Jizerek.

A příběh má ještě další smutný bod. Původní kupní smlouva počítala s tím, že pokud do konce roku 2010 na pozemku hráze u jezírka infocentrum nevznikne, převede Kalendář Liberecka pozemky zpět na město za původní kupní cenu 158 000 Kč. Nechápu tedy onu drzost si diktovat, za co chce nyní pozemky směňovat. Město v roce 2015 zaslalo výzvu, aby byly pozemky odkoupeny zpět. Výzvu si podnikatel převzal, ale pak se již, krom telefonátu, nic nedělo. V současné době, s novým vedením města, přišla tato nehorázná směna a plně chápu, že Kalendář Liberecka neměl odvahu to předložit minulému vedení města. Ale zastupitel za ODS se za KL nyní bije, seč může…

Diskusní fórum Nový příspěvek
K této stránce neexistuje žádná otázka / připomínka.

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.