22.02.2017
Pavel Chmelík

Hudební oddělení knihovny má novou podobu i zaměření

V pondělí 20. února se po necelém měsíci otevřely dveře zrekonstruovaného hudebního oddělení Krajské vědecké knihovny v Liberci. Jednou z novinek je půjčovna společenských her, které nyní knihovna nabízí jak dětem, tak i dospělým.

Běžný provoz hudebního oddělení byl sice zahájen už v pondělí, ale slavnostní otevření se uskutečnilo o den později. Spolu s ředitelkou knihovny Blankou Konvalinkovou se ho ujali krajská radní Květa Vinklátová a náměstek primátora Ivan Langr.

Podle ředitelky Blanky Konvalinkové bude knihovna pro zrekonstruovanou sekci hledat nový název. „Vzhledem k tomu, že jsme mírně změnili koncept oddělení, tak původní název Hudební knihovna již s novým zaměřením tolik nekoresponduje. Při hledání nového názvu bychom rádi zapojili i veřejnost,“ uvedla Blanka Konvalinková, která láká veřejnost, aby se do nových prostor přišla podívat. "Když návštěvníci nasají zdejší atmosféru a vyzkoušejí připravené novinky, tak je možná tip na nový název napadne. Autora nejlepšího návrhu odměníme dle jeho volby, vybrat si bude moci poukázku do knihovní kavárny, pohádkové CD či bezplatnou roční čtenářskou registraci,“ doplnila ředitelka.

 

Nastavení cookies