09.05.2016

Hodnocení grantů? Jedna anabáze bez jednoho náměstka

Byla jsem tento týden v divadle. Domů jsem dorazila s příjemnou náladou a řekla si, že se jen krátce povídám do mailů. To jsem opravdu neměla dělat.

Jsem jako městská zastupitelka členkou správní rady Fondu kultury a cestovního ruchu. S tím souvisí zároveň to, že hodnotím, stejně jako mí kolegové ze správní rady, došlé žádosti o granty v této oblasti. Každý z nás dostal k hodnocení 12 žádostí. Každá žádost měla ještě jednoho hodnotitele. Museli jsme pročíst pravidla, seznámit se s výzvami, hodnotícími formuláři a žádostmi samotnými. Během pěti dnů jsme museli najít několik volných hodin času (já cca 7 hodin), abychom vše nastudovali a hodnocení včas odevzdali. Další čas jsme strávili jako "arbitři" nad projekty, kde se hodnotitelé od sebe příliš lišili. A když jsme to všechno udělali, přistál nám do schránek mail, kde asistentka náměstka Jan Korytář (člen správní rady a hodnotitel) z jeho pověření posílá rezignaci dva dny poté, co měl odevzdat svůj díl práce. Kdepak, žádné "Promiňte, kolegové. Neodhadl jsem své kapacity a prosím, zda byste si projekty nerozebrali a  neohodnotili." Prostě rezignace a starejte se. Výsledek je, že my ostatní si musíme rozebrat nezhodnocené projekty a za pana náměstka je ohodnotit. Za normálních okolností bych za takové nehorázné jednání kohokoliv poslala někam hodně daleko. Neudělám to, protože žadatelé čekají na peníze a já i kolegové hodnotitelé, včetně úředníků už jsme odvedli dost práce. Koalice ZpL a ANO odsouhlasila neuvěřitelně byrokratický systém přidělování dotací, na jehož základě můžeme přiznat žadateli maximálně 49 000 Kč. Kdybych k tomu přistoupila ekonomicky, a  spočítala a ohodnotila jenom čas, který jsme tím všichni, včetně úředníků strávili, honorář pana Jakub Macek, který dostal vyplacený za přípravu pravidel, formulářů, atd., město by dostalo pořádný účet. A kdybychom tento účet odečetli od alokovaných prostředků, kolikpak by na  žadatele zbylo.......

Děkuji tedy kolegům Martinovi Doubravskému, Pavle Haidlové, Ondřeji Červinkovi, Janě Vančatové, Jakubovi Zobínovi, Vítu Příkaskému, Jindřichovi Gubišovi a úřednici magistrátu paní Strasserové za jejich zodpovědnost a ochotu pracovat.

No, a aby to mé rozčílení nebylo jen tak nějaké, otevřu další mail, a v něm přiložené video. A já si v tu chvíli uvědomila, že toto je ten důvod, proč na nás spadla práce za někoho jiného.

 

Diskusní fórum Nový příspěvek
K této stránce neexistuje žádná otázka / připomínka.

Nastavení cookies