24.08.2016

Iniciativa lidí vítána?

Bydlím v Pavlovicích, a protože místní vědí, že jsem zastupitelka, občas se na mě obrátí s nějakou otázkou nebo problémem. Snažím se vyhovět, nalézt kontakt, řešení, propojit nebo zařídit, co je třeba.

Když se na mě vloni obrátil pan Pevný, který má v naší čtvrti zahradnictví, pořádá největší výstavu fuchsií v zemi, na kterou se lidé sjíždějí zdaleka, že měl v minulých letech poutač na výstavu na radnici a nyní je to problém, zjišťovala jsem, v čem to je. A zjistila, že problém mají památkáři. Nejspíš ale ne tak velký, protože letos jsem viděla na balkóně radnice dlouho viset znak HC Bílí tygři. Asi je to tedy selektivní.

Jsem si jistá, že by Liberec měl mít v centru místo, kde bude prezentovat tradiční nebo mimořádné akce, na které přijíždějí lidé zdaleka. A je jedno, jestli je pořádá soukromník nebo neziskovka nebo město. Zkrátka dávat najevo, že si iniciativy lidí váží. Chceme přece místní zajímavosti propagovat. Všechno ale musí mít svou míru. Chápu, že rozvěšovat poutače na historickou budovu radnice a dělat z ní cirkus není to pravé ořechové. Ale na mobilní poutač tvaru kvádru jako je v na kříži mezi Rumunskou, Moskevskou a Revoluční ulicí nebo poutač či vývěsní plocha á la historizující válec u Divadla F. X Šaldy by snad památkáři přistoupit mohli. Mimochodem, letos je celé léto zmíněný kvádr bílý jak sníh. Asi není třeba lákat lidi na nic. A poutač na výstavu fuchsií pana Pevného v centru není. Asi to vzdal. To se vážně s památkáři nedá najít nějaký kompromis?

Letos se na mě obrátil obyvatel panelového domu na Letné, že ořezal větve přerostlého keře (městský pozemek) a potřeboval by vědět, na koho se obrátit a kdo by zařídil jejich odvoz. Během pár minut jsem mu poslala kontakt na odbor ekologie a veřejného prostoru. Zavolal tam, dozvěděl se, že se odvoz musí objednat, a tak se snad i stalo. Říkala jsem si, že je to fajn a pěkně to funguje. JENŽE……už je to víc než měsíc, hromada klestí pěkně zhnědla a vesele hnije. Na opakované dotazy na odpovědném odboru se místní dozvěděli, že je odvoz objednaný. A jednou dokonce, že je letos potřeba více sekat trávu, takže to trvá déle.  Tomu nějak nerozumím. Už to tak bývá, že na jaře a v létě tráva roste. Někdy víc, někdy míň. Jenže jednou se místní naštvou, hromadu tu u nás nebo jinde vezmou a vysypou před radnicí.

Aby bylo jasno, opravdu se nepasu na tom, že něco nefunguje, jak by mělo. I když jsem opoziční zastupitel, jeden z 39, cítím se být součástí širšího vedení města. Takže je to i moje ostuda.

Poznámka: Po zveřejnění tohoto příspěvku na mém facebookovém profilu zasáhl primátor a hromada větví byla za dva dny pryč. Průběh likvidace byl kapitolou sám pro sebe. Přijelo auto Technických služeb a v něm tři lidé. Pracovali cca 2,5 hodiny. Naložili část, odvezli. Přijeli ještě jednou, odvezli zbytek. Nejsem z těch, kteří udělají v rekordním čase práci za tři. Na zahradě ale pracuji běžně, takže vím, že by bylo v tomto případě v jednom člověku za půl hodiny motorovou pilou pořezáno, naloženo a odvezeno. Není co dodat.

 

Diskusní fórum Nový příspěvek
K této stránce neexistuje žádná otázka / připomínka.

Nastavení cookies