27.08.2016
Antonín Ferdan

Cesta z města - V Liberci i horor


Máte rádi zeleň a nechcete být těmi, kdo i do lesa jezdí autem? V Liberci máte patrně smůlu. Vydat se totiž směrem k Jizerským horám autobusem, je spíše za trest. Ani vydatná procházka po horách z vás totiž nesmyje pachuť cestování spojem č. 18.


Poměrně pravidelně jezdí paní K. i s dětmi na Maliník, aby tam strávila den v přírodě. Dolů se vrací zásadně pěšky k Lidovým sadům. Tyto prázdniny se však tyto milé procházky změnily mnohdy v horor, a namísto příjemně a smysluplně tráveného času s dětmi se paní K. nemohla zbavit nepříjemného pocitu z toho, když na zastávkách nešťastně postávali starší lidé, kteří se do autobusu nemohli dostat a museli čekat hodinu na rozpálené ulici.

To bylo ovšem jen tehdy, pokud se sama do autobusu vešla. ,,Přitom by stačilo tak málo! Kdyby ti, co sedí teď na radnici, posílili dopolední spoje na Bedřichov, nemuselo by docházet k tomu, že mámy s dětmi, nebo starší lidi, jen bezmocně sledují narvaný autobus a nemohou se dostat domů, nebo do lesa. Pak nám nezbývá než jezdit autem, což mi přijde hloupé a neekologické.“ dodává paní K. a má pravdu. Stačilo by skutečně jen posílit dopolední spoje do Bedřichova, nebo na Maliník.

Město Liberec by se mělo snažit podporovat ekologický způsob cestování a turismus. To se však neděje. Chování koaličních politiků je o to zajímavější, že téměř polovina z nich jsou ze strany Zelených, nebo jsou dokonce vystudovaní ekologové (ZpL). ,,Pevně doufám, že tento článek bude nápovědou radnici, aby zvedli telefon jako v případě uklizení dřevin a pokusili se vyjednat posílení spojů na Maliník, a to alespoň v období turistické sezony. Pomůže to nám všem.“ dodává Antonín Ferdan, zastupitel města Liberec za SLK.

 

Diskusní fórum Nový příspěvek
K této stránce neexistuje žádná otázka / připomínka.