09.01.2018

Díky všem

Závěr starého roku je vždy příležitostí k bilancování. A původně jsem také chtěl napsat článek, který by zhodnotil některé věci, které se staly na liberecké politické scéně. Ale nechám si ho na později.

Dám přednost tomu se u příležitosti nového roku podívat trochu do budoucnosti. Jsem poněkud nervózní.

Z některých situací mám pocit, že část společnosti je ochotna dát přednost ekonomickému výnosu před opravdu důležitými hodnotami – poctivostí, upřímností, pravdivostí. Trápí mě, že dobrá propagace či dokonce sebepropagace konkrétních politiků leckdy dalece převáží jejich skutečné činy a samotnou práci, respektive jejich absenci. Že se prvky přímé demokracie zaštiťují často lidé, kteří sami jednají spíše nedemokraticky.

Vím, jak obtížné je vše sledovat, jak kriticky vše zvažovat. Proto přeji všem dost sil a odhodlání nás politiky pozorovat. Sledovat, jak jsou v souladu naše slova a naše činy. Obrňte se vytrvalostí a nepodléhejte rádoby jednoduchým řešením. Buďte k nám kritičtí, ale otevření. Vzájemný dialog je vstupenkou k dobré spolupráci. Ne politické obchody, ale naslouchání je klíčem k úspěchu. Díky všem, kdo to ještě nevzdali. 

Diskusní fórum Nový příspěvek
K této stránce neexistuje žádná otázka / připomínka.

Nastavení cookies