16.12.2019
Jan Král

Nové sociální bydlení v Žitavské ulici

V Žitavské ulici byla úspěšnou kolaudací 29. listopadu ukončena rozsáhlá rekonstrukce městského bytového domu.

Vzniklo tím 11 nových sociálních bytů v rámci projektu s názvem „Sociální bydlení města Liberce Bytový dům F“, který je spolufinancován Evropskou unií.

Projekt je jedním ze souboru dílčích projektů, jejichž společným výstupem je zvýšení počtu bytů sociálního určení, jimiž statutární město Liberec v současné době disponuje.

Byty různých velikostí od 1+kk až do 4+kk budou využívány pro zajištění dostupného bydlení pro osoby v aktuální bytové nouzi v ekonomicky aktivním věku, které buď nemají žádné, nebo mají pouze nevyhovující bydlení. Jedná se o rozmanitou cílovou skupinu, která může zahrnovat absolventy, matky samoživitelky, rodiny i jednotlivce.

Pro získání bytu se posuzuje zejména příjem v období 12 kalendářních měsíců před uzavřením nájemní smlouvy, který nepřesáhl 0,6 násobek průměrné měsíční mzdy.

Pokud jste přesvědčeni, že splňujete výše uvedené podmínky pro získání bytu, kontaktujte nás pro více informací na e-mail: socialnibydleni.mestaliberce@magistrat.liberec.cz

 

Projekt „Sociální bydlení města Liberce Bytový dům F“ č. CZ.06.2.56/0.0/0.0/16_057/0008067 je spolufinancován z prostředků Evropské unie.

Po rekonstrukci

 

Před rekonstrukcí

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.