23.03.2018

Proběhl světový den vody v Liberci

Na 22. března připadá Světový den vody. Letos poprvé se však k této události připojilo statutární město Liberec promítáním dokumentárních filmů v kině Varšava. Světový den vody se slaví pravidelně již od roku 1993. 


Liberec se rozhodl připojit k tomuto významnému dni a spojit síly s filmovým festivalem Ekofilm, který k této příležitosti filmy zapůjčil. K pořádání akce byl vybrán prostor kina Varšava, kde se filmový večer uskutečnil. Jedná se o způsob, jak upozornit na problematiku vody jednoduchým, ale poutavým způsobem. Město také plánuje v červenci kampaň s názvem Trendy v hospodaření s vodou, která se tímto tématem bude zabývat podrobněji.

Čtvrteční program nabídl tři filmy, přičemž jeden z nich Blelow 0 je krátkometrážní animovaný snímek. Jako další se promítal dokument The end fo snow, který vypráví příběh ekoložky, která se vydává se na cestu do hor, aby objevila příběhy o minulosti, přítomnosti a budoucnosti sněhu. Posledním dokumentem, který mohli diváci shlédnout, byl snímek Sea of life. Jedná se příběh mladé filmové tvůrkyně, která se snaží zachránit ekosystémy, na nichž závisí naše přežití.

Tato akce se konala v rámci projektu Zefektivnění strategického plánování a rozvoj MA21 statutárního města Liberec. „Vodu je, dle mého názoru, možné nazývat věčným tématem, kdy není hlavním aktérem pouze člověk, nýbrž celý vývoj společnosti a její nakládání s přírodními zdroji. Jednalo se o druhou akci realizovanou z tohoto projektu a během roku 2018 bude následovat ještě třináct dalších akcí, které se budou ve většině případů pojit s některým dalším významným datem,“ dodává manažer projektu Martin Vaněk z oddělení rozvojové koncepce libereckého magistrátu.

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.