06.03.2017
neschváleno

Plán mobility rozhodne o budoucnosti dopravy

Chytře na cestu aneb zlepšení života v našem městě pomocí dostupnější, atraktivnější a šetrnější dopravy. To je cíl plánu dopravy, který společně připravují města Liberec a Jablonec nad Nisou.

Práce na tvorbě plánu oficiálně zahájili zástupci vedení obou měst a okolních obcí, experti na veřejnou dopravu a cyklodopravu a zpracovatel dokumentu společnost NDCon spol. s r.o. Společně se shodli na plánu vytvoření systému udržitelné městské dopravy a cyklodopravy, který zajistí její dostupnost, zlepší bezpečnost a efektivitu dopravy, sníží znečištění ovzduší, sníží spotřebu energie a přispěje k zatraktivnění našich měst.

„Zjišťujeme, že více aut se již zkrátka do města nevejde, a hledáme řešení této situace. Zajímají nás bariéry, které našim občanům brání zvolit jízdu na kole nebo využít MHD místo jízdy autem. Plán mobility je mimo jiné také klíčovým a nezbytným dokumentem pro čerpání finančních prostředků z evropských fondů na dopravní projekty,“ říká náměstek primátora Liberce pro ekonomiku, strategický rozvoj a dotace Jan Korytář.

Pokud chcete mít i vy podíl na tom, jak se bude doprava ve městě vyvíjet v příštích letech, nenechte si ujít veřejné projednání a průzkum, který bude probíhat od března do června 2017.

Více informací najdete na www.chytrenacestu.cz. Stránky budou spuštěny začátkem dubna 2017.

 

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.