15.09.2016
+DiS. Jana Kodymová

Seniorskou míli zvládlo 78 aktérů

Senioři z Liberce, Frýdlantu a Jablonce nad Nisou se sešli už po deváté k tradičnímu závodu "Seniorská míle", který pro ně uspořádalo Komunitní středisko Kontakt Liberec, p. o. ,v prostorách fotbalového stadionu FC Slovan Liberec.

 

 

V letošním roce si ho nenechalo ujít 78 seniorů. Jako každý rok začala Seniorská míle hromadným startem, z něhož se účastníci závodu v chůzi na čas vydali na poměrně zrádnou trasu. Čekala je trasa nejenom po rovině, ale také do prudkého kopce, který byl pro některé účastníky nepříjemným zdržením. Závod byl dlouhý přesně 1,6 km, a proto také nese hrdý název Seniorská míle. Nejrychleji trať zvládnul Karel Mudra z Frýdlantu, který do cíle dorazil za pouhých 12 minut a 40 vteřin a zlepšil svůj čas z minulých ročníků. Na druhém místě došla Anna Železná a na třetí příčce se umístila Pavla Vitvarová obě z Jablonce nad Nisou. Všichni závodníci dorazili do cíle v pořádku a bez komplikací, byť někteří se nejen vlivem horkého počasí značně zapotili. Vedle třech nejrychlejších účastníků míle byl oceněn i nejstarší závodník, kterým byl 87letý Miloslav Dejl z Liberce, který si závod také náležitě užil.

Na hladký průběh závodu dohlíželi pracovníci Českého červeného kříže a strážníci Městské policie Liberec. V rámci doprovodného programu měli senioři možnost otestovat své zdraví díky projektu Liberec – Zdravé město formou měření tlaku, spirometrie a fyzické kondice, tento program pro ně připravilo Statutární město Liberec ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem.

Vskutku zajímavé překvapení pro seniory připravil fotbalový klub FC Slovan Liberec, který daroval vítězům fotbalové ceny a pro všechny účastníky připravil prohlídku stadionu a netradiční zážitek v podobě možnosti vyzkoušet si kopnutí penalty proti profesionálnímu brankáři. Celý den vykouzlil na tvářích seniorů milý úsměv a už nyní se těší na jubilejní desátý ročník Seniorské míle, který proběhne v září příštího roku.

Zdroj: tisková zpráva Komunitního střediska Kontakt Liberec, p.o.

 

 

 

 

 

 

 

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.