21.09.2016
Jan Vrabec

Týden mobility nabídl možnosti alternativní dopravy

Pondělí 19. září patřilo na náměstí Dr. Edvarda Beneše a na Soukenném náměstí tradičnímu Týdnu mobility. Statutární město Liberec se do této evropské kampaně připojilo již potřetí a i letos přichystalo bohatý program pro návštěvníky všech věkových kategorií. Tentokrát s mottem "Chytrá mobilita, silná ekonomika".

Kromě tradičního dějiště, kterým je náměstí Dr. Edvarda Beneše, se akce v rámci Týdne mobility 2016 poprvé konaly také na Soukenném náměstí, kde bylo Liberečanům k dispozici stanoviště věnované ekologické dopravě budoucnosti. Návštěvníci zde měli příležitost přemýšlet o alternativních způsobech dopravy po městě a mohli si vyzkoušet jízdu na elektrokolech.

Právě elektrokola jsou podle náměstka primátora pro ekonomiku, strategický rozvoj a dotace Jana Korytáře velice aktuálním tématem. "Týden mobility pořádá Liberec každoročně, ale letos je o to významnější, že se město více zaměřilo na rozvoj cyklodopravy. Začaly se projektovat nové úseky pro cyklisty a v rozpočtu máme vyčleněny peníze na investice do cyklodopravy. Pevně doufám, že již v příštím roce Liberečané uvidí, že podmínky pro cyklodopravu se v Liberci začínají měnit nejen na papíře, ale i v terénu," komentoval náměstek primátora pro ekonomiku, strategický rozvoj a dotace Jan Korytář s tím, že elektrokola, která si lidé mohli vyzkoušet na Soukenném náměstí, jsou pro kopcovitý Liberec vhodným řešením alternativní dopravy.

Na náměstí před radnicí pak mohli návštěvníci otestovat své schopnosti v jízdě zručnosti, nasadit si "opilé" brýle, zjistit novinky v oblasti ekologicky šetrné dopravy a vidět v akci složky integrovaného záchranného systému. Nechyběli ani zástupci České červeného kříže a Tým silniční bezpečnosti, který připravil bezpečnostně-preventivní program se soutěžemi pro děti i dospělé. Celodenní program zpestřila návštěvníkům biketrialová show a koncert Jakuba Děkana.

Týden mobility v Liberci neopomenul svými ukázkami ani Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, který se zapojil do celostátní kampaně zaměřené na zbavení se předsudků o MHD a zlepšil tak povědomí o výborné návaznosti spojů a méně finančně náročné dopravě.

Akce k evropskému Týdnu Mobility na náměstí Dr. Edvarda Beneše a na Soukenném náměstí proběhla za podpory Libereckého kraje a statutárního města Liberec, které je členem Národní sítě Zdravých měst ČR. Statutární město Liberec děkuje všem účastníkům a partnerům letošního Týdne Mobility.

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.