23.09.2021

Světový den srdce v Liberci

Nasloucháme svému srdci a jeho potřebám? Hektická doba tomu nepřeje. Zanedbání prevence nás může stát život.

V libereckém Koloseu se 29. září 2021 od 10 do 14 hodin uskuteční první z akcí přednáškového turné ke Světovému dni srdce. Cílem osvětové kampaně, kterou odstartovala Světová zdravotnická organizace, je rozšíření povědomí o kardiovaskulárních a cévních chorobách a jejich prevenci. Cenné rady, tipy a informace poskytnou lékaři a záchranáři. Návštěvníci se tu setkají také s odborníky na výživové poradenství a zdravý životní styl.

Záštitu nad akcí převzal Mgr. Vladimír Richter, člen rady Libereckého kraje pro resort zdravotnictví.

Na místě bude k dispozici antigenní testovací stanoviště, které mohou návštěvníci před vstupem využít.

Všechny akce jsou pro veřejnost zdarma.

„O někom můžeme říct, že je to člověk s dobrým srdcem. Co to ale znamená z hlediska lékařského?  Přijďte se dozvědět více na Světový den srdce. Ze srdce Vás zvu“, říká k tomu Jan Berki, předseda komise pro místní Agendu 21 a zodpovědný politik pro Zdravé město Liberec.

Velkou zásluhu na osvětě má paní Martina Motshagen, která se „na vlastní srdce“ přesvědčila, jak důležité je, když okolí umí poskytnout první pomoc člověku postiženému srdeční příhodou. „S aktivitami paní Martiny Motshagen a kampaní Světového dne srdce jsem se seznámila už v roce 2019 jako členka Rady Libereckého kraje. Mohla jsem tak být v roce 2019 u zrodu prvního ročníku v našem regionu. Letos proběhne už 3. ročník. Bylo mi ctí akci podpořit. Město Liberec patří mezi Zdravá města České republiky, věřím v důležitost zdravotní osvěty a ráda i nadále tento užitečný projekt podporuji“, hodnotí přínos osvětové kampaně Ing. Radka Kotasová Loučková, náměstkyně primátora pro strategický rozvoj a dotace, členka Zastupitelstva města Liberec.

Součástí programu světového dne srdce je také putovní výstava známého fotografa celebrit Marka Musila na téma:
Srdeční záležitosti „Hrdinové dnešní doby“
Zhlédnout ji můžete od 18. 10. do 12. 11. 2021 v budově Nového magistrátu a postupně i dalších místech regionu.

 

 

Nastavení cookies