10.03.2017

Průzkum napoví, jak zlepšit dopravu ve městě

Jakým způsobem cestují občané Liberce a Jablonce nad Nisou po městě, kde parkují nebo jak daleko to mají na autobusovou zastávku. Odpovědi na tyto a další otázky bude zjišťovat průzkum, který oběma městům napoví, jak zlepšit dopravu a udělat ji dostupnější a atraktivnější.

Dopravní průzkum je důležitým nástrojem pro vytvoření Plánu udržitelné městské mobility, který se zaměří na veřejnou a cyklistickou dopravu a Liberci i Jablonci pomůže v čerpání evropských dotací na dopravní projekty.

Průzkum bude probíhat v ulicích obou měst, zejména v okolí autobusových nádraží, v průběhu měsíce března. Koho téma budoucnosti dopravy zajímá, může se přijít podělit o svůj nápad či názor na veřejnou debatu. Ta se uskuteční 18. dubna od 17.00 hodin v zasedací místnosti č. 11 v historické budově liberecké radnice.

Celý projekt nese název Chytře na cestu. Ve čtvrtek 9. března se poprvé sešla řídící komise projektu. Skupina odborníků doporučila k projednání v zastupitelstvech obou statutárních měst komunikační strategii plánu veřejné a cyklistické dopravy. Co nejdříve po schválení této strategie bude v dubnu spuštěna webová stránka projektu www.chytrenacestu.cz.

částí dnešního jednání byla i shoda na tom, že se více zaměříme na dopravní potřeby rodičů a žáků základních škol směrem k MHD a také středoškoláky, kteří by mohli mnohem více než doposud používat na cestu do školy kolo. Konečně tak město bude mít ucelenou dopravní strategii, která zde roky chybí,“ řekl náměstek pro ekonomiku, strategický rozvoj a dotace Jan Korytář.

 

Nastavení cookies