Zprávy z města

18.01.2019

Politiky v čele městských firem nahradí odborníci

V řízení městských společností dochází ke změnám. Zavádí se efektivnější, takzvaný německý model, kdy se sníží počet lidí v představenstvech a zasednou v nich profesionální zaměstnanci těchto společností.
 
17.01.2019

Samolepky varují před odtahem auta

Během ledna bude řada majitelů aut v Liberci nacházet na čelním skle nebo bočních oknech samolepku. Jejich spravedlivý hněv na neznámého vandala opadne ale hned po přečtení textu.
 
17.01.2019

Princezna Julie: projekt proti šikaně ve školách

Zastřešující dvouletý projekt proti šikaně a dětskému násilí na základních školách zahájil v polovině ledna rezort školství a sociálních věcí. Projekt dostal název Princezna Julie na památku třináctileté Julie Moravcové, která si v roce 2015 dobrovolně vzala život, přičemž šikana byla patrně jednou z příčin. Cílem projektu je jediné, aby se Julčina tragédie neopakovala.
 
16.01.2019

Společný česko-polský projekt získal ocenění

Čeští a polští policisté uspěli s projektem "Nejlepší přeshraniční partnerství". Obdrželi cenu Euroregionu Nisa.
 
15.01.2019

Představitelé města si prohlédli budovu Skloexportu

Představitelé vedení města v čele s primátorem Jaroslavem Zámečníkem si v úterý 15. ledna prohlédli interiéry budovy bývalého Skloexportu. Generální finanční ředitelství se totiž chce opuštěné budovy zbavit a nabídne ji buď městu nebo prostřednictvím dražby komerčním zájemcům.
 
15.01.2019

Prezident Densa: Věřím, že nová silnice vyjde

Plánovaná nová silnice do průmyslové zóny byla hlavním tématem zdvořilostní návštěvy prezidenta společnosti Denso Manufacturing Czech Schinichiro Yamaji. Ve čtvrtek 10. ledna jej na radnici přivítali primátor Jaroslav Zámečník, náměstci primátora Jiří Němeček a Jiří Šolc a radní Petr Židek, který je předsedou výboru pro územní plánování.
 
15.01.2019

Město zmodernizuje objekty, o které pečuje

Odbor majetkové správy pečuje o objekty ve vlastnictví města. Jde například o základní a mateřské školy. Pro řádný rozvoj, tedy pro udržení řádného technického stavu objektů, je potřeba realizovat projektovou přípravu. To znamená průběžně zadávat vypracování projektových dokumentací k rekonstrukci vybraných objektů.
 
14.01.2019

Bezdoplatková zóna ve Vojanově 138 vyhlášena

Správní úřad libereckého magistrátu vydal opatření obecné povahy, jímž byl bytový dům Vojanova 138 prohlášen tzv. bezdoplatkovou zónou.
 
11.01.2019

Město od února opět zlevňuje jízdné v MHD

Po zářijovém zavedení výhodné roční jízdenky za 3650 korun město od 1. února 2019 zavádí zlevněný roční kupon za 912 korun pro děti, studenty a seniory nad 65 let. Do 75% slev byli nově zahrnuti také senioři pod 65 let, kteří jsou v důchodu.
 
11.01.2019

Obrazem: Divadlo čeká částečná rekonstrukce

S plány Divadla F. X. Šaldy do budoucna, jeho činností a financováním se při prohlídce seznámilo vedení města.
 
Předchozí
1
...