Zprávy z města

21.05.2019

Gastronomické zážitky už tento pátek a sobotu ve Vesci

Tento pátek a sobotu doporučujeme naplánovat si pohodu ve skvělé společnosti dobrého jídla a pití, nechat si v žaludku místo na vybrané pochoutky, vzít kamarády nebo celou rodinu a vyrazit na gurmánskou akci roku – Beko Fresh festival ve sportovním areálu Vesec v Liberci. Aby si návštěvníci festival užili ještě víc, přinášíme festivalové desatero.
 
20.05.2019

Skiareál Ještěd hlásí uklizeno

Druhý ročník akce Zelený Ještěd se minulý čtvrtek uskutečnil za účasti 180 dobrovolníků, kteří sbírali odpadky ze sjezdovek a lesního porostu.
 
17.05.2019

Když se ti něco nelíbí, měj odvahu a ozvi se

Tak by mohlo znít poselství divadelní inscenace hereckého Studia DFXŠ, které včera v předpremiéře odehrálo pohádkový příběh O vílách a Králi draků. Premiéru má inscenace v neděli 19. května v Malém divadle od 15 hodin. Hra je součástí osmého ročníku festivalu současného divadla WTF?!, které Malé divadlo o víkendu hostí.
 
17.05.2019

Liberec je nadále nejpřívětivějším úřadem

Výsledky soutěže Přívětivý úřad v kategorii obcí s rozšířenou působností 2019 byly Ministerstvem vnitra České republiky slavnostně vyhlášeny a předány tuto středu v Olomouci. Liberecký magistrát úspěšně obhájil ocenění získaná v minulých letech.
 
16.05.2019

S kladívkem i moderními technologiemi naučí děti pracovat nová chytrá dílna

Umí vaše dítě používat pilu na dřevo, vrtačku nebo prostě jen zatlouct hřebík? A víte třeba jak funguje 3D tiskárna nebo laserová řezačka? Liberecká iQLANDIA otevřela moderní dílnu, která nabídne školám, studentům a veřejnosti unikátní prostor pro technickou výuku. Tento projekt je i jednou z cest, jak navrátit technickou výuku do škol.
 
16.05.2019

Slavnostní otevření zahrady a kostela Nalezení svatého Kříže

Pojďte se s námi vydat na cestu za významnými svědectvími sakrálního umění a napínavých dějin, tam kde se stýkají regiony Horní Lužice, Slezska a Čech. Tudy vede turistická trasa Via Sacra – posvátná cesta k místům víry, vážnosti, uvědomění a vždy k vlastnímu já.
 
15.05.2019

Osudové město Liberec

Především velké dojetí se zračilo ve tváři české dirigentské osobnosti Františka Babického při slavnostním aktu libereckého zastupitelstva, kde mu bylo v úterý 14. května uděleno Čestné občanství města Liberec.
 
15.05.2019

Senioři chtějí čistší město a obnovu starých budov

V pravidelném intervalu půl roku se na liberecké radnici schází Rada starších Komunitního střediska Kontakt s náměstkem primátora Ivanem Langrem. Tato setkání bývají pro náměstka sběrem podnětů. Stejně tomu bylo také v případě květnové schůzky, během které senioři sdělili, co je ve městě trápí a co naopak hodnotí jako přínosné.
 
15.05.2019

K nemocnici pojede autobus. Město už řeší dopravní napojení

Už v příštím roce se začne v areálu liberecké nemocnice stavět Centrum urgentní medicíny, jehož součástí bude i parkovací dům.
 
14.05.2019

Ruina budovy Berlín zmizí

Další jednání statutárního náměstka Jiřího Němečka se zástupci majitele pozemků v lokalitě Horní Hanychov – nad Berlínem přineslo finální řešení ohyzdné ruiny, která tu po restauraci Berlín zbyla.
 
Předchozí
1
...

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.