Zprávy z města

17.07.2019

Třináctá schůze libereckých radních

Třináctá schůze libereckých radních v roce 2019 proběhla v úterý 16. července. Vybrané body, které rada města projednala, přinášíme v tiskové zprávě. Kompletní materiály z jednání rady budou veřejně na webu k dispozici za týden.
 
16.07.2019

Lesní koupaliště už je ze tří čtvrtin plné a přístupné veřejnosti

Lesní koupaliště v Lidových sadech už je 24 hodin denně otevřené pro veřejnost. Po nezbytném přespárování bazénové vany, které trvalo od konce března do začátku července, se nyní koupaliště intenzivně napouští a aktuálně (úterý 16. července) už je ze tří čtvrtin naplněné.
 
15.07.2019

Liberec rozšířil bezdoplatkovou zónu

Bezdoplatková zóna v liberecké Vojanově ulici je od poloviny července rozšířena o další dvě budovy. K objektu č. p. 138, dnes již zcela uzavřenému, nově přibyly objekty č. p. 132 a č. p. 133. Všechny tři budovy přitom spolu přímo sousedí a jsou dlouhodobě považovány za významně sociálně vyloučené.
 
10.07.2019

Sledujte Liberecký magazín o dění v Liberci

Na YouTube kanálu města Liberec pravidelně vychází reportáže Libereckého magazínu. Nenechte si ujít, co nového se děje ve vašem městě.
 
03.07.2019

DIALOG v Augsburgu utvrdil spolupráci dvou měst, zemí a národů

Od roku 2005 probíhá každé dva roky kulturní výměnný program „Dialog“ mezi českým Libercem a německým Augsburgem. Dlouholeté partnerství, zpečetěné 1. května 2001, se utužilo v přátelství. Nové vedení města tak po červnovém pobytu ve třetím největším bavorském městě na provázanou spolupráci úspěšně a plynule navázalo.
 
03.07.2019

Mikrotým II dohlédne na Františkov a Hanychov

Činnost bezpečnostní skupiny Mikrotým II spustí o prázdninách město Liberec společně s Policií ČR a Městskou policií Liberec. Skupina naváže na působení Mikrotýmu I, který už rok intenzivně pracuje v oblasti Vesce a Doubí. Nový tým přitom pokryje oblasti Františkova, Jeřábu a Hanychova.
 
02.07.2019

Město uvažuje o zřízení komise Rady města pro klima

Primátor Jaroslav Zámečník se sešel se zástupci iniciativy Rodiče za klima, které informoval o již realizovaných a zároveň nově připravovaných krocích města k přísnější klimatické politice.
 
02.07.2019

Dvanáct mateřských škol prodlouží provozní dobu

Hned dvanáct z 31 mateřských škol, zřizovaných statutárním městem Liberec, prodlouží od začátku září svou pravidelnou provozní dobu o nejméně půlhodinu, až do 17.00 hodin.
 
01.07.2019

Nositel Nobelovy ceny na prohlídce radnice

Před začátkem prázdnin navštívil Českou republiku nositel Nobelovy ceny, chemik Jean-Marie Lehn. Od Vysoké školy chemicko-technologické v Praze obdržel 26. června čestný titul doctor honoris causa a o dva dny později profesora Lehna přivítali na půdě Technické univerzity v Liberci.
 
26.06.2019

Mějme na paměti: svoboda není samozřejmost

Na Miladu Horákovou jako na symbol komunistické zvůle, ale i na všechny oběti totalitního režimu, se vzpomínalo ve středu 26. června u Památníku obětem komunismu v Jablonecké ulici. Vzpomínkové shromáždění uspořádalo statutární město Liberec ve spolupráci s libereckou pobočkou Konfederací politických vězňů České republiky.
 
Předchozí
1
...

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.