20.04.2017
Jan Vrabec

Startuje kampaň „Do práce na kole“

Zimní sezona končí, a proto je na čase naleštit přehazovačky a usednout za řidítka kol. Cyklisté z Liberce a okolí se již pošesté mohou zapojit do kampaně Do práce na kole, kterou ve spolupráci s iniciativou Auto*Mat pořádá spolek Cyklisté Liberecka. Kampaň podpořilo statutární město Liberec a Liberecký kraj.

Na Liberecku a Jablonecku převzali nad akcí záštitu hejtman Libereckého kraje Martin Půta, primátor Liberce Tibor Batthyány, zástupce velvyslance Norska Chargé d‘affaires Vegar Andreassen a místostarosta Vratislavic nad Nisou Jiří Mejsnar. Podle primátora Tibora Batthyányho město myšlenku a cíl kampaně podporuje. „Samotný Liberec kvůli kopcovitému terénu není pro každodenní dojíždění na kole nejideálnější a o to více si cením toho, kolik lidí se u nás do této kampaně zapojuje. Pravidelně se jí účastní také úředníci magistrátu. Loňská rekordní účast svědčí o tom, že veřejnost na výzvu k alternativní dopravě slyší a že cyklistické mají v Liberci silnou základnu. To si uvědomujeme a snažíme se podmínky pro cyklisty v našem městě postupně zlepšovat,“ říká primátor.

Smysl kampaně ocenil také zástupce velvyslance Norska Chargé d‘affaires Vegar Andreassen: Používání jízdního kola jako dopravního prostředku má pozitivní vliv nejen na kvalitu životního prostředí, ale také na snížení hlučnosti a menší počet parkujících aut, což znamená více otevřeného prostoru. A pak je tu samozřejmě zdravotní aspekt, protože jízda na kole je zdraví prospěšná,“ konstatoval Vegar Andreassen.

Letos se do kampaně Do práce na kole zapojí lidé z tří desítek českých a moravských měst, aby nejen zlepšili vlastní fyzickou kondici, ale především podpořili zdraví prospěšný způsob dopravy. Upozornit na zbytečné zahlcování měst automobily při každodenních cestách do práce a zároveň podpořit týmového ducha mohou všichni zaměstnanci podniků, firem, úřadů a institucí z Liberce a okolí. Zajistit si účast je jednoduché: stačí s kolegy sestavit dvou až pětičlenný tým a nejpozději do konce dubna se zaregistrovat na webové stránce www.dopracenakole.cz, kde jsou k dispozici podrobné informace k soutěži.

Kampaň „Do práce na kole 2017“ bude v Liberci zahájena Jarní cyklojízdou, která se uskuteční ve čtvrtek 20. dubna. Cyklojízda o délce asi 7 kilometrů odstartuje v 17 hodin na náměstí Dr. E Beneše a povede ulicemi města do Vratislavic nad Nisou. Jízda je organizována hromadně, jede se volným tempem tak, aby stačily i děti a netrénovaní jedinci. „Cyklojízda není závodem, ale společenskou událostí. Je určena všem lidem, kteří občas sednou na kolo a zvládnou volným tempem sedm kilometrů,“ objasňuje Jan Telenský ze spolku Cyklistů Liberecka a připomíná, že před cyklojízdou se lidé budou moci na náměstí Dr. E. Beneše seznámit s dvousetletou historií jízdního kola a zájemci si vyzkouší elektrokola či nákladní kola. „Přítomnost občanů na cyklojízdě a účast v kampani Do práce na kole je mimo jiné pádným argumentem pro realizaci cyklistické infrastruktury v našem městě,“ dodává Pavel Matějka ze spolku Cyklisté Liberecka, který ocenil, že se na cyklisty nezapomnělo při loňské rekonstrukci ulice Dr. Milady Horákové.

Slavnostní vyhodnocení soutěže, vyhlášení vítězů a předání cen proběhne ve čtvrtek 8. června před Libereckou radnicí. Hlavní cenou soutěže je letos skládací kolo od firmy ELBIKES.CZ. Hlavním partnerem akce je společnost PRECIOSA. „Dojíždění zaměstnanců do práce na kole či koloběžce vřele podporujeme. To je také jeden z důvodů, proč jsme partnery i letošního ročníku kampaně Do práce na kole,“ říká Jana Havlíčková, personální ředitelka jednoho z největších zaměstnavatelů na Liberecku, společnosti PRECIOSA.

Trofeje opět poskytne Nadace PRECIOSA. „Pro nejlepší týmy a jednotlivce máme připravené nádherné křišťálové medaile a pro nejlepšího cyklozaměstnavatele trofej z dílny sklářů společnosti,“ dodává Martina Motshagen, projektová manažerka Nadace PRECIOSA. Dále se účastníci mohou těšit na cyklodoplňky a poukázky od cyklobchodu BRONEC a REDEIGHT, poukázky na zapůjčení lodí na splutí Jizery od SUNDISK FAMILY, sýry od Italské sýrárny LA FORMAGGERIA, kávu a suché plody od Pražírny kávy APe Křižany či soudek piva ze Svijan.

Více informací na www.cykliste.czwww.dopracenakole.cz

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.