29.06.2016
Jana Kodymová DiS.

Filmová kancelář Liberec je rychlá a efektivní a za to je oceněna

Soutěž o titul Film Friendly vyhlašuje organizace Czech Film Commission. Soutěž je určena regionálním subjektům, které jsou nejvstřícnější k filmařům a zároveň filmovou produkci využívají pro marketing destinace.

 

„Cílem soutěže je rozšířit povědomí o přínosech audiovizuální produkce a povzbudit regiony v aktivnějším přístupu k filmovým produkcím a v jejich následném využití pro marketing své destinace,“ uvádí Nela Cajthamlová, projektová manažerka Czech Film Commission.

Z přihlášených subjektů zaujalo organizátory soutěže, vedle vítězného Karlovarského kraje, také město Liberec. Jmenovitě Pavlíně Kuchtové, vedoucí liberecké Filmové kanceláře, udělila porota zvláštní uznání za efektivitu a rychlost, se kterou v rámci magistrátu vybudovala funkční kontaktní místo pro filmaře.

Naše Filmová kancelář začala pod městem fungovat až v létě 2015, ale stihla se zapojit do natáčení hned několika velkých projektů, mimo jiné čínského seriálu Last Visa nebo pilotního dílu pro seriál Spark americké stanice ABC. Lokační manažeři si vstřícnost a spolupráci v Liberci nemohou vynachválit a to mě samozřejmě těší,“ říká primátor města Liberce Tibor Batthyány.

„Pro nás je Liberec zářným příkladem města, jak spolupráce mezi městem a filmaři může vypadat. Filmaři nám říkají, že v Liberci se jim dobře natáčí, nejen pro vaše krásné lokace, ale i díky přívětivosti a dobré administraci,“ upřesňuje Ludmila Claussová, vedoucí filmové komise Czech Film Commission.

Zájem o natáčení v Liberci přetrvává historicky. Tím, že se o nás bude víc vědět, tím se bude rozšiřovat i portfolio natáčecích filmů, a každá propagace je přínosná,“ dodal primátor Batthyány.

Díky vedoucí Filmové kanceláře v Liberci Pavlíně Kuchtové se liberecká kancelář stala jakýmsi „skokanem roku", a tak ji zastřešující organizace Czech Film Commission vyslala na mezinárodní filmový festival v Cannes.

„V Cannes jsem setkala s ostatními zástupci evropských filmových kanceláří, například z Berlína, Hamburku, z Vídně, se kterými jsem měla individuální schůzky. Zajímalo mě hlavně, jak se prezentují, co filmařům nabízí, co je ještě standardní servis, co už ne a podobně. Hodně se řešila propagace: facebook, stránky, fotografie, lokační databáze. Dovezla jsem si tašku plnou materiálu. Bylo to opravdu hodně intenzivní, vrátila jsem se až zahlcená informacemi,“  komentuje oceněná Pavlína Kuchtová.

 

Nastavení cookies