27.09.2016
Jana Kodymová DiS.

Primátor poděkoval medailistovi za skvělou reprezentaci na paralympiádě

Primátor města Liberce Tibor Batthyány potěžkal bronzovou medaili. S tou se k němu do kanceláře přijel pochlubit čerstvý paralympijský medailista Jiří Suchánek. Jeho vítězství v Rio de Janeiro potěšilo všechny příznivce stolního tenistu a také Liberečany.

Ve 34 letech dosáhl stolní tenista SKST Liberec– vozíčkář – životního úspěchu. V kategorii 2 porazil v souboji o třetí místo Francouze Molliense 3:1 a na krk si pověsil medaili z bronzu. „Tak ta je skutečně vybojovaná, ta není obdržená,“ uznale řekl primátor Tibor Batthyány o medaili.

„Atmosféra v Riu byla osobitá. Nejdříve nevěděli, co od nás čekat. Na první zápasy byla poloprázdná hala, ale pak si to lidi řekli mezi sebou a bylo plno,“ vzpomíná „Suchoš“.

Vozíčkář Jiří Suchánek získal bronz ve stolním tenise po porážce Stéphana Molliense z Francie 3:1 po setech 11:6, 11:6, 7:11 a 11:7. „Trénoval jsem šest dní v týdnu, doma mě moc neviděli, v průběhu přípravy jsem ve čtvrt na šest vstával, honem do práce, něco tam udělat a v půl třetí už jsem stál za stolem v Aréně,“ popisuje vítěz.

Viděl jsem část zápasu o třetí místo a musím říct, že některé momenty mi přišly vyloženě zákeřné a zrádnézkrátka nic si nedarujete,komentoval primátor Tibor Batthyány, kterého k medailistovi pojí dlouholeté přátelství a sportovní vztah.

Bylo to náročné, hlavně psychicky, bylo tam osm tisíc lidí a očekávali ode mne výkony. Proti skvělému hráči ze Slovenska ve čtvrtfinále jsem měl co dělat, abych se soustředil na hru. U vedlejšího stolu totiž hrál Brazilec, který za každý bod sklízel bouřlivý aplaus a to mě lehce znervózňovalo. Ale pak jsem této skutečnosti využil. Při bouřlivém potlesku jsem nadhodil balónek a začal jsem ho servírovat,“ popisuje Jiří Suchánek, který pracuje v liberecké nemocnici, kde usnadňuje ochrnutým návrat k běžnému životu.

„Moc děkujeme za krásné třetí místo, jednak reprezentuješ celou Českou republiku, a druhak všichni vědí, že  máš k Liberci blízko a toho si upřímně vážím,“ uzavřel primátor Tibor Batthyány.