13.02.2019
Jana Kodymová

Prostor u vlakového nádraží dozná revitalizace

Vedení města se zabývá budoucí podobou vlakového nádraží tak, aby nabídlo komfortní zázemí pro cestující a kvalitní zázemí pro řidiče a zaměstnance vlakového i blízkého autobusového nádraží.

 

Nad situačním výkresem nové podoby této lokality se sešli primátor Jaroslav Zámečník a jeho náměstci Jiří Němeček a Jiří Šolc spolu s  jednatelem společnosti Korid LK Pavlem Blažkem a Jaroslavem Šrajerem, zastupitelem a odborníkem ČD Cargo.

V budoucnu by mohla mít příměstská doprava v Liberci podobu, kterou známe spíš z vyspělých měst západní Evropy. Jedna hala vybavená komfortními službami pro cestující z vlaku i autobusu a malé časy potřebné pro přestup a dokonalé zázemí,“ říká náměstek Jiří Šolc.

Zároveň by došlo k revitalizaci nádražní haly a veřejné rozpočty by ušetřily finance  na úklidu a ostraze.  Nové řešení této lokality by přineslo dopravní zklidnění prostoru před nádražím směrem do centra města. „Prakticky veškerá doprava mimo tramvaje a místních by byla svedena za nádraží a před nádražím by byla zeleň,“ doplňuje koncepci Jiří  Šolc. Místo přestupního uzlu, využívané nejenom turisty, by tak doznalo patřičného vzhledu a smyslu.

 

 

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.